השפעת עיצוב המטבח על עיצוב הבית

אין ספק כי המטבח הוא לב ליבו של הבית ולכן לעיצובו יש השפעה על כל שאר החללים. כדאי מאוד לתכנן היטב את המטבח, ליצור מטבח פונקציונאלי ולא לוותר על עיצוב המתכתב עם שאר חללי הבית ותואם את הטעם והעדפות שלכם.

רבים תוהים בינם לבין עצמם, בבואם לעצב את המטבח, כיצד ניתן לעשות זאת בצורה הכי טובה, הרי אין זה סוד שלמטבח השפעה על עיצוב שאר חללי הבית. ההמלצה שלנו, הכל נתון להעדפותיכם. ניתן לבחור בעיצוב המשתנה בין החללים, תוך שבוחרים בנושא מרכזי, השוני יוצר עניין ומשדרג את מראה הבית הכללי. מנגד ניתן לבחור באותו סגנון עיצובי עבור כל החללים וכך לעצב חלל אסתטי ונקי.

השפעת עיצוב המטבח על עיצוב הבית

מדוע כה חשוב להשקיע במטבח?

כיום כאשר רוכשים דירה חדשה, לרוב המטבח הוא חלל פתוח הפונה אל חדר הסלון ונמצא לרוב בסמוך לכניסה לבית. לכן ובשל הנראות שלו, יש להשקיע רבות בעיצובו, במיוחד כי לא ניתן להסתיר דבר, המטבח הוא החזית והוא זה שיוצר את הרושם הראשון וכן מהווה חלק אינטגרטיבי משאר חללי הבית ובראש ובראשונה מהסלון. אין זהו עוד חלל סגור ומבודד אשר אף אחד לא חשוף אליו, מדובר בחלק בלתי נפרד המשפיע באופן ניכר על האלמנטים השונים בעיצוב הבית. בשל כל זאת, לעיצוב המטבח משקל כבד וכן גם השפעה רבה על העיצוב הכללי.

פתוח או סגור?

שלא כמו בימים עברו, בהם המטבח היה חלל סגור בפני עצמו, כיום רבים בוחרים במטבחים פתוחים, או אולי מטבחים הפתוחים למחצה. כך הם משתלבים במראה המעוצב תוך כדי יצירת הרמוניה מלאה עם שאר החללים בבית. למטבח פתוח יש השפעה ניכרת על חדר המגורים כאשר אחד היתרונות הבולטים הוא שהוא מאפשר להמשיך בהכנות מבלי לוותר על השיחה עם האורחים, מה גם שניתן לשהות בו ועדיין לראות מה מתרחש בשאר החללים.

יש לשים דגש על עיצוב הרצפות והקירות

כאשר מעצבים מטבחים יש לתת דגש לסוג הריצוף ועיצוב הקירות. רצוי מאוד לבחור ריצוף ייחודי וקרמיקות דקורטיביות מה שיתרום רבות למראה המטבח ואף יגדיל את החלל של הבית באופן משמעותי. עד כמה שההמלצה תהיה ליצור עיצוב מקורי בעל משב רוח של רעננות וחדשנות, בסופו של יום כל אחד מעצב את המטבח על פי סגנונו וטעמו האישי. יכול להיות זה מטבח מעוצב בסגנון חמים וכפרי או מטבח המאופיין בקווים נקיים והכל בהתאם לרוח הכללית השורה בבית.

החלפת המטבח

במידה ותם עידן המטבח הישן והגיע הזמן להתחדש כדאי ורצוי להתאים את עיצוב המטבח לשאר האלמנטים השולטים בבית על מנת לא ליצור תחושה של בלבול או ניכור. אין מדובר על מלאכה של מה בכך, לעיתים אף כדאי להשכיר את שירותיהם של מעצבי פנים. אם החלטתם לעשות זאת בעצמכם, באפשרותכם לקבל השראה ורעיונות ברחבי האינטרנט. מומלץ ואפשרי גם לרכוש מגזינים העוסקים בעיצוב מטבחים ומשם גם לקבל מושג בנוגע לסגנון העיצוב המועדף עליכם.

כל השלבים מא' עד ת'

אז קודם כל בוחרים את הסגנון של המטבח תוך שיוצרים התאמה לשאר חללי הבית, במיוחד לסלון (או לחלופין, יוצרים ניגוד מכוון). ולבסוף יש לבחור את חומרי הגלם, כמו חיפויים, ארונות מטבח, קרמיקות, ריצוף, בחירת כיורים וברזים, מוצרי פרזול למיניהם הממשיכים את העיצוב של שאר חללי הבית, במיוחד כי במטבח הוא חלל מרכזי. כל זאת ועוד בהתאם לטעם המועדף עליכם ולסגנון העיצובי השולט, או הסגנון החדש אותו אתם רוצים ליישם בעת העיצוב.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות