חידוש המטבח או שיפוץ

אתם מנסים להחליט האם לשפץ את המטבח כליל או רק לחדש אותו? ענו על השאלות הבאות ותוכלו להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

אין תחושה יותר טובה מאשר לחזור הביתה, לנגן מוסיקה טובה, למזוג לעצמכם כוס יין ולהתחיל לבשל ארוחת ערב במטבח. בעולם הדיגיטלי בו המדיות החברתיות שולטות, הפקת ארוחת ערב לתפארת או מנת גורמה מפוארת היא תמיד סיבה לתמונה ולכן הרקע בו התמונה מצולמת חייב להיות מוקפד, קלאסי ומעוצב. אבל כמובן שהעלאת תמונה מוצלחת לאינסטגרם היא לא סיבה מספיק טובה כדי לשפץ או לחדש את המטבח.

משהו חדש קורה במטבח

המטבח המודרני הוא סמל לאורח חיים ממש ועליו לשרת את הצרכים שלכם, אלו החיים ומארחים בו על מנת לאפשר לפרץ היצירתיות הקולינרית שלכם לצאת אל החופשי. אחסון אופטימלי, פרזול איכותי, מקומות עבודה נוחים ורחבים, איכות ברמה הגבוהה ביותר, עיצוב המתאים לאופי ולסגנון שלכם ומיטב הטכנולוגיות הקיימות בעולם המטבחים, אלו הן הסיבות העיקריות לצורך בריענון. עם זאת לרשותכם עומדות שתי אפשרויות עיקריות והן: שיפוץ לעומת חידוש. אם אינם יודעים באיזו מבין השתיים עליכם לבחור, אנו נשמח לעשות לכם מעט סדר בדברים.

האם הריסת המטבח היא אופציה?

כדי להחליט האם רק לשפץ או לבנות מטבח חדש מן היסוד עליכם לבדוק לעומק האם הריסת המטבח היא אכן אופציה אפשרית. כלומר האם תוכלו להוציא אל הפועל את התכנית מבחינה הנדסית, האם עומד לרשותכם התקציב אשר מאפשר לכם להתחיל הכל מחדש? האם אתם פנויים לפרויקט בסדר גודל שכזה? (שיפוץ המטבח כליל זו פעולה שלוקחת זמן) האם יש לכם תכנית מגורים חלופית? כל אלו ועוד הן שאלות אותן עליכם לשאול את עצמכם לפני שמחליטים על סדר גודלו של הפרויקט.

מה מצב המטבח הקיים?

ההחלטה האם לשפץ או לחדש לא פעם תלויה גם במצבו של המטבח הקיים שלכם. מה גילו של המטבח? מה מצב הארונות והקרמיקה? האם התכנון הקיים אופטימלי? והאם בכלל דרושים שינויים מבניים או שמא מתיחת פנים קלה תעשה את העבודה ותיתן מענה למה שאתם מחפשים? כאשר התשתית עדיין טובה והתכנון עדיין רלוונטי חידוש יהיה פתרון אופטימלי שכן כל שצריך הוא ליישר קו עם צו האופנה והחידושים בתחום. עם זאת, במידה ויש לשנות את התשתית, והמטבח על כל המאפיינים שלו אינו נותן מענה לצרכים העכשוויים שלכם, זה הזמן לומר לו להתראות ולשפץ את החלל הקיים מן היסוד.

האם יש צורך בשינויים מבניים?

חידוש המטבח מאפשר לכם לקחת את הקיים ולעשות בו פלאים. החל בצביעת ארונות, ועד החלפת קרמיקות, מכשירי חשמל ורהיטים. לעומת זאת לא פעם כדי להפיק את המיטב מהחלל יש צורך בשינויים מבניים כמו למשל שבירת קירות והפיכת החלל לפתוח יותר, פתיחת דלתות וחלונות וכיוצא בכך. מלבד ההבדל באנשי המקצוע שנדרשים לתפקיד, עלויות, תכנונים ולוחות זמנים שונים בתכלית השינוי, ההבדל טמון גם בפרטים הקטנים וגם בתוצאה הסופית. לכן כדי להחליט עליכם להבין את הצרכים שלכם יותר טוב ולא פעם אף להתייעץ עם אנשי מקצוע שיוכלו לתרגם את אותם הצרכים למעשים.

האם בדקתם את ערכו של הבית ביחס לבתים אחרים?

זה אולי נשמע כמו סעיף לא קשור אך יש לו חשיבות בכל הנוגע להחלטה על חידוש או שיפוץ. כדי להחליט האם לשפץ או לחדש לא פעם מומלץ להתייעץ גם עם אנשי מקצוע מתחום התיווך שיגיעו להעריך את הבית שלכם ויתנו לכם מושג לגבי שוויו לעומת בתים אחרים. אנשי מקצוע מהתחום יוכלו לומר לכם מה ערכו עכשיו והאם ערכו יושפע לאחר השיפוץ ביחס לבתים אחרים באותו אזור. בדרך זו תוכלו להגיע להחלטה הנכונה גם מתוך מחשבה כלכלית ולדעת האם ההשקעה תשתלם לכם בעתיד. קחו בחשבון שלא פעם מידע מסוג זה גם יוכל לסייע לכם לקבוע את סדר גודלו של התקציב אותו תקצו.

הן לשיפוץ והן לחידוש יש יתרונות וחסרונות אותם רצוי לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה הסופית. יחד עם זאת בשני המקרים, הם יאפשרו לכם ליהנות מריענון בחלל המטבח שלכם, יתרמו לשינוי האווירה, ימקסמו את השימוש בחלל ויספקו מענה פונקציונלי אך גם עיצובי.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות