כיצד ליצור אווירה בדירה בעזרת המטבח

מכירים את ההרגשה הזאת שאתם נכנסים לחלל ופשוט מרגישים את האווירה בו ישר? רוב האנשים ממש יכולים לחוש באווירה הקיימת בחלל מסוים ולו רק בגלל העובדה שקיים קשר בין אופיו של האדם לבין החלל בו הוא גר. לכן אם אתם רוצים להכניס לדירה שלכם אווירה מעט יותר רגועה וחיובית, תתפלאו לגלות שתוכלו לעשות זאת ממש בקלות, על ידי עיצוב המטבח שלכם.

המטבח הוא לב ליבו של הבית וזו אינה קלישאה, אלא ממש עובדה, במיוחד בחללים המודרניים בהם הוא אינו ממוקם בנפרד מחלל האירוח המרכזי. חללים פתוחים נחשבים למאוד אופנתיים והמטבח העכשווי יצא מהחדר האחורי אל קדמת הבמה, הורם עליו המסך וכיום הוא האמצעי ליצירת האווירה הרצויה. אם גם ברצונכם ליצור את האווירה הנכונה בבית שלכם, כך המטבח יוכל לשמש אתכם להשגת זו המטרה.

חישבו פונקציונלי

אחד הדברים אשר יכולים להשפיע על האווירה במטבח ובבית באופן כללי הוא בלגן. כאשר המטבח מבולגן הוא משדר תחושה של עומס, אי נוחות, כבדות ושלל מילים שליליות אשר בכוחן להעכיר את האווירה. אולם יש בשורה משמחת: הבעיה היא לא בכם אלא בתכנון המטבח! ברוב המקרים אי סדר נובע מחוסר פונקציונליות, ממחסור במקומות אחסון ומתכנון לא נכון של מבנה המטבח. לכן עשו לעצמכם סדר בדברים, נצלו את הרגע כדי לעצב מטבח כמה שיותר שימושי, כללו פתרונות אחסון חכמים בעיצוב ותוכלו לשמור על ניקיון ומראה אסתטי וליהנות מפונקציונליות מרבית.

בחרו בסגנון המתאים לכם

כפי שסיכמנו לעיל, אווירה נכונה היא תוצר של הדיירים ולכן עליכם לתת את הטון ולשלב את האופי שלכם בעיצוב. ישנם סגנונות עיצוב שונים כמו: קלאסי, מודרני, תעשייתי, כפרי. עליכם להבין מהו הסגנון שמאפיין אתכם ועל פיו לעצב את המטבח שלכם. ככל שהמטבח ייצג אתכם ואת טעמכם האישי בצורה מסוגננת ויהיה ייחודי לכם, כך האווירה שלו תהיה הרבה יותר מורגשת ואף תשפיע על חללי הבית השונים.

הרמוניה וחמימות

אם ברצונכם ליצור אווירה חמימה, נעימה ומזמינה עליכם לעשות זאת באמצעות העיצוב. ישנן דרכים רבות אשר בעזרתן ניתן להשפיע על האווירה ולהפוך את החלל לכמה שיותר הרמוני. צבעו את הקירות בצבעים בהירים אשר לא ישתלטו על המראה, הוסיפו פריטי ריהוט מעץ מלא ואל תפחדו לשלב פרטים ססגוניים. בחרו רהיטים יפים אך גם כאלו שיהיו קלים לניקוי והכי חשוב ייתנו את המענה לצרכים האישיים שלכם.

תאורה

דרך נוספת ליצור אווירה היא על ידי עיצוב התאורה. אם בעבר היה נהוג לתלות מנורה ומעבר לכך לא להשקיע יתר על המידה, כיום עיצוב תאורה זו אמנות לשמה ורבים אשר משקיעים זמן רב הן בבחירת גופי התאורה הנכונים והן בהצבתם. כדי ליצור את האווירה הרצויה אנו ממליצים לחלק את החלל לאזורי תאורה שונים ולא לבחור רק בגוף תאורה אחד לכל החלל. כמו כן הקפידו לשמור על התאורה הטבעית ולוודא שתהיה הרבה ממנה. במידה והחלל גדול, תוכלו להיות יצירתיים וליצור מוקדי עניין שונים. בכל מקרה מומלץ לבחור בתאורה חמימה על פני קרירה, להציב גופי תאורה מעוצבים מעל פינת האוכל ועוד.

מוצרי טקסטיל – הפתרונות שעושים את ההבדל

אחת הדרכים ליצור אווירה בחלל היא על ידי מוצרי טקסטיל. וילונות וכריות מוסיפים טאץ' אישי והופכים את החלל לשלם ואחיד. סוג דומה של כריות נוי לספות ולכיסאות של שולחן האוכל, שטיח שמגדיר את האזורים השונים, הווילונות הארוכים או דווקא החשמליים, המפות על השולחנות, כל אלו ועוד יכולים להעניק לחלל את צביונו ואופיו ולהדגיש את האווירה הייחודית ולכם. המלצה שלנו – אם רוצים שהאווירה תהיה אחידה בכל האזורים, יש לבחור במוצרי טקסטיל מאותה משפחה של צבעים, גזרות ודגמים וכך לחבר בין כל החללים.

הכניסו צבעים אל המטבח

ישנו הבדל ניכר בין גוונים אפרוריים לבין ססגוניות. אם ברצונכם ליצור אווירה אז כמובן שלשילוב צבעים בעיצוב ישנה חשיבות ממנה אי אפשר להתעלם. הצבעים יכולים להרים את האווירה ולשמח אותנו, להגדיר חללים שונים ברחבי הבית, ליצור עיצוב אחיד ולשדר את האווירה הרצויה בקלות יחסית. מלבד צביעת קירות אפשר בהחלט להכניס למטבח צבעים בדרכים אחרות כמו למשל על ידי אביזרים משלימים, מוצרי טקסטיל, פרחים ועוד שלל אפשרויות.

לסיכום, באמצעות המטבח ניתן ליצור את האווירה בבית, אך כדי שתהיה זו האווירה לה אתם שואפים, מומלץ להיוועץ עם המומחים של מטבחי זיו שיכולים להוציא כל תכנית וחלום אל הפועל.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות