התאמת עיצוב מטבח כפרי לשאר הבית

הבעיה המרכזית בד"כ בעת עיצוב המטבח הכפרי היא יצירת התאמה מלאה לשאר חללי הבית, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות כן.

למרות המגמות, הטרנדים וצו האופנה, עיצוב פנים הבית חייב לענות על העדפותיהם וסגנונם של אלו המתגוררים בו. ישנם אנשים אשר אוהבים את הבית שלהם כמה שיותר אקלקטי ובשל כך, משלבים סגנונות עיצוב רבים ומגוונים. לעומתם, ישנם אנשים עבורם הרמוניה היא השחקן המרכזי ולכן דואגים שכל חללי הבית יתכתבו אחד עם השני. אם אתם נמנים על הסוג השני, והסגנון הכפרי דווקא הוא זה שמדבר אליכם ביותר, הנה כמה נקודות חשובות עליהן עליכם לשים דגש בעת עיצוב המטבח הכפרי שלכם.

 

ריצוף

כיום הבתים המודרניים מאופיינים עם חללים פתוחים. משמע שהן המטבח והן חלל האירוח והמגורים מחוברים אחד אל השני. כתוצאה מכך לא פעם אין זה בלתי נמנע ויש לשמור על קן עיצובי רציף, ולו רק כדי ליצור כמה שיותר הרמוניה בחלל. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת הרי שהדרך הטובה ביותר לשמור על הרמוניה היא על ידי הריצוף. ריצוף אחיד לכל חללי הבית המרכזיים, לרבות המטבח, ייצור מראה הרמוני הרבה יותר, מאשר בחירת ריצוף מסוג אחד למטבח בלבד ובחירת ריצוף מסוג אחר לחללי הבית האחרים. כאשר מדובר במטבח כפרי, הרי שהריצוף המומלץ צריך להיות בעל אלמנטים טבעיים כמו למשל אבן או שיש.

צבעים

גם לצבעים שאתם בוחרים ישנה השפעה ישירה על הסגנון והאווירה בחלל. המטבח הכפרי לרוב מאופיין עם צבעים בהירים כמו למשל שמנת או קשת רחבה של צבעי פסטל עדינים. לכן, במידה ואתם מעוניינים ליצור סגנון עיצובי זהה, עליכם לבחור את אותה קשת של צבעים המתאימה למטבח כפרי עבור שאר חללי הבית גם כן. כך למשל לא יהיה זה הגיוני אם תבחרו בצבע שמנת למטבח הכפרי, אך הסלון שלכם יעוצב עם צבעים שונים לחלוטין. הרמוניה משמעותה אחידות ואם הרמוניה היא מה שאתם מחפשים, עליכם לשמור על אחידות בצבעים שאתם בוחרים.

רהיטים

גם לרהיטים הנבחרים ישנה השפעה מהותית על העיצוב והאווירה בחללי הבית. כאשר מדובר בסגנון כפרי, הרי שהבחירה תהיה ברהיטים מעץ מלא בגוונים של חום ושמנת, לעיתים אף שילוב בין שניהם. לא פעם רהיטים אלו יכללו גימורים מיוחדים, עיטורים ועיצובם ישים דגש על הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל. בחירת רהיטים בסגנון כפרי, הן למטבח והן לשאר חללי הבית, זו פעולה שעתידה לתת את הטון, לפחות מהבחינה העיצובית, להראות אחידות ולשדר קו נקי ישר מהרגע הראשון.

אביזרים נלווים

דבר נוסף אליו יש לשים לב הוא האביזרים הנלווים כמו למשל מוצרי הטקסטיל, או האלמנטים העיצוביים השונים. לא בכדי נאמר כי "ההבדל נמצא בפרטים הקטנים" וכאשר אלו לא יתכתבו אחד עם השני בכל חללי הבית, תהיו בטוחים כי כולם ישימו לב להבדלים. שלא תטעו, אנו לא ממליצים להתאים בין בד וילון המטבח לבין הכריות בסלון וכיסוי המיטה בחדר השינה. ללא ספק אפשר להיות יצירתיים, אך לעשות זאת בחוכמה, תוך ששמים לב שהסגנון הכפרי הוא זה שולט בכל.

גופי תאורה

גם לגופי התאורה אותם בוחרים יש משמעות והם יכולים להשפיע באופן ניכר על העיצוב. מטבחים כפריים מאופיינים עם תאורה חמה ועם גופי תאורה תלויים מהתקרה בדוגמת שנדלירים מסוגים שונים. למרות שנראה זה פרט שולי, בפועל אין זה כך ויש לבחור את גופי התאורה תוך הקדשת מחשבה לנושא. וכמובן שיש לשים לב שגופי התאורה בהם בוחרים מתאימים גם לשאר חללי הבית, לפחות אלו המרכזיים.

בעזרת הקדשת מחשבה לכל הפרטים הקטנים תוכלו להבטיח שחלל המטבח הכפרי יתכתב עם שאר חללי הבית השונים. במידה ואינכם יודעים כיצד לעשות זאת בעצמכם תוכלו לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה מטעם מומחים בתחום.

חולמים על מטבח כפרי?

קבעו פגישת הכוונה וייעוץ ללא התחייבות