שילוב תאורה נכונה בעיצוב מטבח כפרי

תאורה למטבח היא חשובה ביותר, היא צריכה לענות על צרכים פונקציונאליים ואסתטיים יחד. שימוש נכון בתאורה יכול לתת תחושה של חלל גדול למדי ואף לתת הרמוניה בין הרהיטים. לתאורה יש אפילו את היכולת להעלים פגמים. שימוש בתאורה הוא לא רק שימוש באור להפך הוא גם שימוש בפריט עיצוב כדי להוסיף לסגנון העיצוב שנבחר במטבח תוך כדי הדגשתו של העיצוב באמצעות התאורה.

כיאה למטבח כפרי, גם השימוש בתאורה צריכה להיות מותאמת לסגנון עיצוב הפנים שקבענו מראש. נדגיש שבמטבחים כפריים בפרט ובעיצוב כפרי באופן כללי, קיימת חשיבות גדולה מאוד לתאורה משום שמטבחים כפריים זקוקים להרבה אור. בגלל כל השימוש בחומרי גלם שרובו עץ, שמייצר מראה מאסיבי, אנחנו צריכים שהחלל יהיה מוצף באור על מנת שנוכל לקבל תחושה של מרחב וחופש.

גוף תאורה גדול

למטבח כפרי קיימות מספר אופציות לתאורה, השתיים הנפוצות הם שימוש בגופי תאורה בצורת שלישיה או זוג מעל שנתלים במטבח מעל שולחן האוכל או מעל משטח ההכנה, או בשימוש בגוף תאורה אחד גדול בעל נוכחות במרכז החדר. במטבח כפרי מומלץ להשתמש בתאורה מרכזית שתתן כמות אור שווה לכל החדר, התאורה הבהירה תתן לנו אופציה לבצע את כלל המשימות היומיומיות שקיימות במטבח. בנוסף לכך כדאי לבחור עוד שניים שלושה גופי תאורה קטנים שיאירו נקודות מסוימות בחלל המטבח, נוכל לשים את התאורה באזור משטח החיתוך או באזור הכיור.

לדים

לא נהיה חייבים לבחור אך ורק בגופי תאורה, קיימת אופציה לשימוש בלדים שאותם נוכל להדביק למשל מתחת לארונות המטבח ולתת תאורה לכל אורך משטח העבודה. עם כמות אור כזאת נוכל להשיג את התחושה העיקרית שאנחנו שואפים לקבל במטבח כפרי. מומלץ להשתמש בגווני אור בהירים, לבנים.

מווסת אור

בנוסף לכך קיימת אופציה לתת טווח בהירות לתאורה במטבח באמצעות מווסת אור, וכך נוכל לשנות את האווירה השולטת במטבח בסיבוב כפתור, נוכל לעבור מפעולות ענייניות לתחושה יותר חמימה ומזמינה של ארוחה רומנטית.

לאחר שדאגנו לתאורה מירבית באזור המטבח, נצטרך לדאוג לתאורה גם מעל לשולחן האוכל או מעל האי במרכז המטבח. חשוב לבחור בתאורה מזמינה בגוונים צהבהבים וטיפונת מעוממים. חשוב לתת תאורה נעימה באזור האוכל אבל לא חלשה מדי, שהאורחים יוכלו להבחין בשלל המנות שתגישו להם.

לא להתפשר על איכות

חשוב להשקיע בגופי תאורה איכותיים ולא להתפשר כדי לא לשלם אחר כך יותר. התאורה חייבת להיות מאסיבית ובעלת עוצמה מירבית, במטבח לא קיימות נישות שאמורות להיות חשוכות, כל נקודה במטבח היא חשובה וכל נקודה בה צריכה להיות מאורת. אם זה באזור הבישול ואם זה ליד המקרר בשביל להכניס מוצרים. תאורה היא אחד הפריטים החשובים ביותר בעיצוב מטבח, אחרת כל ההשקעה בעיצוב תלך לפח.

חולמים על מטבח בסגנון כפרי?

קבעו פגישת הכוונה וייעוץ ללא התחייבות