מטבחים מעוצבים: מה לוודא כשקונים מטבח מעוצב?

אילו חומרי גלם כדאי לבחור למטבח? מה הטרנדים השולטים בשוק? ומה חשוב לוודא כשקונים מטבח? רגע לפני שאתם קונים בפועל, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להגשים את החלום על מטבח מעוצב.

בטיחות במקום הראשון

כולנו רוצים מטבח מעוצב ברמה גבוהה, אולם רגע לפני שמתחילים לחשוב על עיצוב, כדאי להקדיש מחשבה גם לבטיחות. הדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר במשפחה עם ילדים. כאשר הילדים קטנים באפשרותכם לשקול שילוב של אלמנטים כמו פינות מעוגלות, ריצוף עמיד נגד החלקות, תנורים הממוקמים בגובה של אדם מבוגר כדי למנוע כוויות ונקודות חשמל אשר אינן חשופות. כמו כן בעת העיצוב מומלץ לקחת בחשבון גם את נושא הראות ולעצב מטבח בקונספט פתוח ממנו תוכלו להשקיף על אזור המשחק של הילדים, בין אם בתוך הבית ובין אם בחוץ.

 

כחומר ביד היוצר: איזה סוג של חומר גלם תבחרו?

למרות שחיסכון בעלויות הוא פרמטר אותו היינו רוצים לאמץ, איכות היא לא דבר עליו כדאי להתפשר, במיוחד אם רוצים מטבח עמיד שילווה אותנו לאורך השנים ללא הצורך בתחזוקה מרובה או בהחלפה תדירה של מרכיביו השונים. לכן עליכם לבדוק מהו חומר הגלם ממנו מיוצר המטבח ולוודא כי איכותו גבוהה וללא פשרות. יש להבין כי אין זה משנה מה סוגו של חומר הגלם שבחרתם לייצור המטבח, עליו להיות בסטנדרט גבוה ולשלב בתוכו טכנולוגיות ייצור מתקדמות.

כל המרבה הרי זה משובח: אל תפשרו על משטח העבודה

פרמטר נוסף ולא פחות חשוב במטבח מעוצב הוא שטח העבודה שיעמוד לרשותכם. כמובן שאין כזה דבר יותר מדי שטח עבודה בכל הנוגע למטבח, וככל שהמשטח יהיה רחב יותר, כך יהיה לכם יותר מקום לעבוד ולבשל ביעילות. מלבד הגודל עליכם גם לבחור משטח אשר יהיה נוח לניקיון ותחזוקה. כמובן שהבחירות העיצוביות משמעותיות אולם גם הפונקציונליות ולכן רצוי כי משטח העבודה יהיה מיוצר מחומר גלם ברמת איכות גבוהה כדי להימנע מכתמים, סדקים וכיוצא בכך. טיפ קטן - למרות שישנם שפע של עיצובים זמינים, תמיד תראו לנגד עיניכם את נושא הפונקציונליות וצרו איזון בין שני הדברים.

הכנה למכשירי חשמל

בעת עיצוב המטבח תכננו קודם לכן איפה ברצונכם להציב את מכשירי החשמל, הן כדי שניתן יהיה להתקין נקודות חשמל מבעוד מועד במקומות הנכונים והם כדי שמעצבי המטבח יוכלו לעצב את המטבח בהתאם למכשירי החשמל השונים. כמו כן, עליכם למדוד את מכשירי החשמל בצורה מדויקת ולספק את המידות לחברה המייצרת את המטבח. ומדוע זה חשוב? מכיוון שלא הייתם רוצים שאחרי שהמטבח הושלם יתקינו אותו בביתכם ולא יהיה מקום לתנור או למדיח הכלים.

אינטגרלי או לא? זאת השאלה

במטבח המודרני משולבות טכנולוגיות ייצור מתקדמות המתאימות לאורח חייה של המשפחה העכשווית. החל בעיצוב אינטגרלי בו מכשירי החשמל מוסתרים בתוך הארונות והידיות הן חלק בתי נפרד, דרך מגירות וארונות הנפתחים למגע יד קל ועד לאביזרי פרזול מתקדמים אשר אינם נשחקים ויכולים לשאת משקל רב. לכן עליכם לבחון את הצרכים שלכם אל מול העלויות של האלמנטים השונים ולשקול היטב מה תרצו לשלב ועל מה אתם יכולים לוותר. כך המטבח ישרת אתכם על הצד הטוב ביותר, יהיה מעוצב בהתאם לכל הטרנדים והחידושים ועדיין יהיה כמה שיותר פונקציונלי ושימושי.

ישנם אלמנטים רבים וטובים אותם ניתן לשלב במטבח על מנת להפוך אותו לזירה עיצובית. עם זאת חשוב כי תשימו לב שהמטבח שאתם מעצבים נותן מענה לכל הצרכים שלכם וכולל שטחי אחסון נוחים ומרובים.

חולמים על מטבח מעוצב?

קבעו פגישת הכוונה וייעוץ ללא התחייבות