מטבחי נאנו – המדריך השלם

הם יעזרו לכם להפרד מהשפריצר והסמרטוט, הם ישארו חלקים תמיד, בלי סימני לכלכוך וטביעות אצבע. מטבחי הנאנו כאן כדי להשאר >>

פרקטיקה ועיצוב הם צמד מילים שאנחנו שומעים לא מעט בזמן האחרון. ההבנה שאנחנו רוצים מעוצב אבל לא פחות, קל ונוח לשימוש ולתחזוקה, מובילה באופן טבעי חברות ומעצבי מוצר לפתח חומרים שמשלבים את השניים. טכנולוגיית הנאנו היא אחת הדוגמאות לכך. חזיתות מטבח שמיוצרות בטכנולוגיית נאנו הן חזיתות בעלות קו אסתטי מובחן, עמידות בפני שריטות ושומרות על חזית נקיה מטביעות אצבע ושאריות לכלכוך.

לאמיס הום דיזיין. צילום - ירין נטור
לאמיס הום דיזיין. צילום – ירין נטור

מה זה מטבח נאנו ולמה לא שמענו עליו קודם?

ציפוי נאנו למטבחים הוא ההוכחה לכך שהטכנולוגיה לא קופאת על שמריה, ומתפתחת באופן מתמיד. לנאנו תכונות שהופכות אותו לחומר עמיד, לא שריט וכזה שלא רואים עליו לכלוך. בעבר שימשה הטכנולוגיה ענפים אחרים, אך בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיית הנאנו לתחום עיצוב הבית בכלל ולמטבחים בפרט, ואנחנו עדים לביקוש הולך ועולה לחומר.

רוית אוסקר. צילום - מאור מויאל
רוית אוסקר. צילום – מאור מויאל

מטבח נאנו אפור – מוביל את הקטגוריה

את הנאנו ניתן ליישם על כל חזית ארון בגוון חלק. הגימור במראה מט זוהר, מעניק לכל מטבח מראה נקי ומעוצב. על אף שהוא נראה טוב בכל גוון, מטבח נאנו אפור מוביל את הקטגוריה ויש לכך סיבה. מראה הבטון הפך בשנים האחרונות פופולארי מאוד והוא מגיע באינטרפרטציות שונות בתחום עיצוב הבית – אריחי גרניט פורצלן במראה בטון, חיפויי קיר במראה בטון ועוד. מטבח נאנו אפור מייצר אף הוא מראה ששואב השראה ממראה הבטון והוא מתקבל היטב בחללים אורבניים.

לאמיס הום דיזיין. צילום -ירין נטור
לאמיס הום דיזיין. צילום -ירין נטור

כיצד מנקים מטבח נאנו

העובדה שמדובר בחומר שלא נדבק אליו לכלוך מעמידה את הנאנו כחומר אנטי בקטריאלי.

עם זאת גם אם לא נדבק אליו לכלוך, שווה להעביר עליו ניגוב מעת לעת. מטבח הנאנו קל מאוד לניקוי ואינו דורש שימוש בחומרים פעילים. מספיקה מטלית לחה לניקוי כללי או ניר מגבת עם כמה התזות של ספריי לניקוי כללי והמטבח שגם ככה נראה נקי, יקבל תשומת לב נוספת מעת לעת.

עינב מור יוסף. צילום - סוזי לוינסון
עינב מור יוסף. צילום – סוזי לוינסון

מטבח נאנו יתרונות וחסרונות

היתרון המובהק של מטבח נאנו הוא הרמה הפרקטית בשילוב מראה כובש. השילוב של השניים פשוט גורם להתאהב ולרצות לאמץ את המטבח. אין ספק שלקבל מטבח מרהיב שלא צריך להשתעבד לניקיון שלו, גורם לנחת רבה ומוריד מעלינו כאב ראש לא קטן. מטבחי נאנו הם מטבחים יפים, מעוצבים בעלי קו נקי, שבשל תכונות הנאנו, שומרים על המראה הזה לאורך זמן רב מאוד.

חסרונם של מטבחי הנאנו שהם אינם מגיעים בטקסטורת מורכבות אלא רק בגימור חלק. הנאנו הינו חומר סופר מט ולכן  לא יכול להגיע עם טקסטורה גסה או עם חירוצים. האופן המיטבי שבו הוא בא לידי ביטוי הוא בגימור החלק. עם זאת, על אף המגבלה, כדאי לדעת שהגימור החלק מגיע במנעד רחב מאוד של צבעים וניתן לבחור מתוך היצע גדול.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות