מטבחי פורמייקה (HPL) הדור הבא

אחרי שכבשה את בתי העיצוב הגדולים של איטליה אפשר להכריז על הפורמייקה כחומר המועדף על האדריכלים ומעצבי המוצר המובילים >>

 

ראשית, חשוב שתכירו ששמה של ה"פורמייקה" הוא שם גנרי של חברה איטלקית בשם"Formika" (כמו ג'יפ ופלאפון) – פורמייקה הוא שם של חברה מסחרית שבישראל התקבע.

השם האמיתי הינו High Pressure Laminate HPL, אז אם אתם מחפשים השראות מהעולם זכרו מה המונח.

לאחרונה הפורמייקה קיבלה חיזוק ממשי. דוגמא לכך הוא חומר שנקרא ננו – ציפוי ננו הוא ציפוי על משטח הפורמייקה (בגימור חלק ומט) אשר מקנה לה עמידות ונראות משודרגים.

ניתן לקבל הסבר מקיף על פורמייקת ננו בכתבה הבאה

מטבח פורמייקה מעוצב

 

לאחר שהבנו את מקור השם, תדעו שמי שמבקר בשנים האחרונות בתערוכות העיצוב הנחשקות והנחשבות ברחבי הגלובוס וודאי נתקל בשטיח האדום שנפרס לפורמייקה. מי שזכתה ליחסי ציבור לא אוהדים במיוחד, לא נכנעה ולקחה לעצמה את העשורים האחרונים כדי לייצר גרסה חדשה, מתקדמת, איכותית, רעננה ומשודרגת של עצמה. הפורמייקה הוכתרה במיטב תערוכות העיצוב בעולם כמלכה החדשה של חומרי הגמר לנגרות, מה שהציב אותה בחזית של חדרי הארונות היוקרתיים ביותר, פריטי הריהוט המעוצבים וגם בתחום המטבחים – מטבחי פורמייקה הפכו למטבחים המבוקשים והמעוצבים ביותר.  פורמייקה זה כמו להגיד רכב. השאלה הבאה היא – איזה רכב? סוסיתא או מרצדס?  סובארו או אאודי? אותו הדבר בדיוק גם בפורמייקה. סדרות הפורמייקה שמרכיבות את הקולקציות היוקרתיות ביותר הן פורמייקות איכותיות, עמידות, שמציגות את חזית טכנולוגיות הייצור המתקדמות ומעניקות פרקטיקה מקסימלית וניראות מרשימה.

מטבח HPL

 

מה הופך פורמייקה לאיכותית

פורמייקה הוא חומר גלם שמורכב מנייר ועליו מגוון שכבות  של  חומרים ודבקים, ועליהם הדפס שבאמצעות טכנולוגיה מתקדמת מאפשרים להקנות לפני השטח מראה אותנטי של חומרים טבעיים כמו עץ, ברזל, בטון ואף מראה של טקסטיל. התמהיל של חומר הגלם הוא שקובע את איכות המוצר הסופי, ולפיכך, כמו בכל תחום- יש פורמייקה נחותה שמשלבת תמהיל של חומרים פחות איכותיים ויש פורמייקה שמושתתת על חומרי איכות, שחלקם הגדול אף מיוצר היום בהתאמה לתקנים של איכות הסביבה.

מטבח הוא מקום פעיל ולכן חשוב לוודא שמטבח פורמייקה יתוכנן וייוצר מפורמייקה איכותית ופרקטית שתבטיח עמידות לאורך שנים.

מטבחי פורמייקה HPL

 

איזה סוגי פורמייקות קיימים

הפורמייקה מגיעה בגימור מבריק או מט, וכמעט בכל צבע וטקסטורה שמדמים מגוון רחב מאוד של חומרים טבעיים.

פורמייקה שמדמה טקסטורה של חומרים טבעיים נקראת פורמייקה מסונכרנת, כלומר- פורמייקה שמסונכרנת עם המראה הטבעי של החומר ועם הטקסטורה שלו כפי שמופיעים בטבע, כך תוכלו לבחור פורמייקה במראה עץ עם ה'עיניים' האותנטיות ועם מרקם העיניים שמרגיש כמו תבליט עדין, או מראה חלוד, עם טקסטורה מעט מחוספסת שמדגישה את הגירעון של המראה, אך בפועל, היא תהיה עמידה וידידותית לתחזוקה. כשמדובר בפורמייקה איכותית, לא תצליחו לזהות בעין בלתי מזוינת, שלא מדובר בחומר טבעי לחלוטין.

מטבח פורמייקה שחור

 

איך מבטיחים בחירה בפורמייקה איכותית

פורמייקה איכותית היא כאמור כזאת שתמהיל המרכיבים שלה הוא תמהיל נכון שמבטיח עמידות. אם תבחרו מטבח פורמיקה שעשוי מחומר גלם איכותי הוא יחזיק הרבה יותר זמן מכל חומר טבעי שאתם מכירים וכדי להבטיח זאת, שאלו את איש המכירות מה המרכיבים של הפורמייקה. וודאו שהתמהיל מורכב מחומרים איכותיים ועמידים.

מה היתרון הכי בולט של הפורמייקה

פורמייקה איכותית מאפשרת קבלת פני שטח שונים, עם עמידות איתנה ויכולת לתחזק ולנקות בקלות ובלי חשש. מטבחי פורמייקה מאפשרים לעצב מטבח עם חזיתות כמעט בכל מראה וגימור.  כשמשתמשים בחומרים טבעיים ונושמים כמו עץ וברזל, צריך לקחת בחשבון שהחומר ישתנה עם השנים- העץ עלול להתנפח, הברזל להחליד ועוד. כשמדובר בפורמייקה, ניתן לקבל פני שטח במראה עץ, לדוגמה, אך התחזוקה תהיה קלה והחומר לא יתנפח.

אז אם אנחנו צריכים לסכם:

  • החומר האהוב על מעצבי מוצר ואדריכלים – הפורמייקה הוכתרה במיטב תערוכות העיצוב בעולם כמלכה החדשה של חומרי הגמר לנגרות ובכלל זה גם מטבחים, והיא מהחומרים האהובים על אדריכלים ומעצבי מוצר.
  • מה הופך פורמייקה לאיכותית- התמהיל של חומר הגלם הוא שקובע את איכות המוצר הסופי. פורמייקה שמושתתת על חומרים מתקדמים, שאינם פוגעים בסביבה היא פורמייקה איכותית.
  • איזה סוגי פרומייקות יש – השם המקצועי של פורמייקה הוא HPL. הפורמייקה מגיעה בגימור מבריק או מט, וכמעט בכל צבע וטקטורה שמדמים מגוון רחב מאוד של חומרים טבעיים.
  • איך מבטיחים בחירה בפורמייקה איכותית- אם תבחרו פורמייקה איכותית היא תחזיק הרבה יותר זמן מכל חומר טבעי שאתם מכירים וכדי להבטיח זאת, חשוב לוודא שהמרכיבים של הפורמייקה יתבססו על חומרים איכותיים.
  • מה היתרון הכי בולט של הפורמייקה- פורמייקה איכותית מאפשרת קבלת פני שטח שונים, עם עמידות איתנה ויכולת לתחזק ולנקות בקלות ובלי חשש.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות