שילוב נכון של תאורה בעיצוב מטבח בסגנון פרובנס

תאורה למטבח היא חשובה ביותר, היא צריכה לענות על צרכים פונקציונאליים ואסתטיים יחד. שימוש נכון בתאורה יכול לתת תחושה של חלל גדול למדי ואף לתת הרמוניה בין הרהיטים. לתאורה יש אפילו את היכולת להעלים פגמים. שימוש בתאורה, הוא גם שימוש בפריט עיצוב כדי להוסיף לסגנון העיצוב שנבחר במטבח תוך כדי הדגשתו של העיצוב באמצעות התאורה.

מטבחי פרובנס מתאפיינים ברובם בצניעות, בפרובנס קיימים שימושים של צבעים בהירים מאוד כגון גווני תכלת, גווני צהוב, לבן ומעט לילך. כל הצבעים הללו שאובים ישירות מן האזור שבו גדל סגנון העיצוב פרובנס, בגלל הקרבה לים ולשדות הלילך אלה הצבעים השולטים.

שילוב של גופי תאורה

כיאה לגווני העיצוב השולט בסגנון פרובנס ולבהירות שהם מכניסים לחלל הבית, אנחנו חייבים להשתמש בתאורה בהירה שתמשיך את התחושה שהצבעים מבקשים לתת לנו. בהתאם לשימוש בחומרי הגלם שיש בפרובנס, מתכת מחוספסת, נחפש גופי תאורה בעלי אותם חומרי גלם, נוכל גם להשתמש במעט זכוכית. היופי בעיצוב פרובנס הוא היכולת לשלב מספר סגונות יחד בצורה הרמונית וליצור תמונה אחת שלמה. לכן נוכל לשלב גופי תאורה שונים בחלל המטבח, אין צורך להשתמש באותו סט של גופי תאורה. נוכל לבחור לתלות גוף תאורה גדול באמצע המטבח בסגנון מסוים, חשוב לשים דגש רק על החומר של הגוף תאורה ולטקסטורה שלו, ובנוסף להשתמש בגופי תאורה קטנים מעל לשטח החיתוך או מעל לשולחן האוכל, וביחד ליצור מקשה אחת.

הבהירות הוא הצבע השולט

בסגנון פרובנס יש לנו יתרון בשימוש הצבעים הבהירים, הצבעים של הרהיטים או של ארונות המטבח אינם בולעים אור ומשאירים את החלל מואר. לרוב בעיצוב פרובנס החלל יהיה בעל חלונות גדולים, ממוקמים אחד מעל השני, עוד יתרון גדול שמכניס אור מירבי לחלל החדר. בשל השימוש בצבעים בהירים וחלונות גדולים, אין צורך להעמיס את החלל בגופי תאורה. נוכל לבחור גוף תאורה אחד מאסיבי שאותו נמקם באמצע החדר, דבר שיתן לנו פיזור אור מירבי לכל החלל.

אווירה של חופש

על גופי תאורה אין סיבה להתפשר, אבל כן אפשר ללכת לחפש תאורה בעלת סגנון מיוחד בשוק הפשפשים או בחנויות שמכילות בתוכן מספר סגונות של גופי תאורה. השימוש בצבעים בהירים וחומרי גלם טבעיים, במקרה שלנו כאן במתכת, תתן המשכיות לסגנון הפרובנס ותשלים אותו. גופי התאורה שנבחר עבור סגנון הפרובנס חייבים להיות ייחודים ובעלי נפח אומנותי רציני. לא כל גוף תאורה פשטני שנמצא יוכל לתת לנו את התמורה שנרצה לקבל.

גופי התאורה צריכים להיות מאסיבים, ממתכת, רצוי אפילו שנדליר גדול מעל שולחן האוכל או באמצע החלל.

הבחירה בגוף תאורה ייחודי נותן לנו את התחושה האקלקטית שאנחנו רוצים לקבל ברגע שאנחנו בוחרים בעיצוב בסגנון פרובנס, התאורה תשלים לנו את התחושה של חופש בדרום צרפת.

חולמים על מטבח בסגנון פרובנס?

קבעו פגישת הכוונה וייעוץ ללא התחייבות