קלפות זכוכית וויטרינות למטבח

קלפות זכוכית היו כוכבות המטבח. יש מי ששומר להן חסד נעורים ומי שמבקש לשדרג את המראה שלהן. כל מה שאתם חייבים לדעת על קלפות זכוכית והחלופות שלהן >>

הזכוכית היא חומר שמשרטט עליות ומורדות על ציר הזמן. מדובר בחומר פרקטי, קל לניקיון ולתחזוקה, ולכן כנראה ישאר תמיד חלק מהמטבח, אלא שאחרי שנים בהן הוא כיכב כחיפוי קירות המטבח ובמיוחד כקלפות הוא מפנה את המקום לחומרים אחרים, וניכר יותר היום כתוספות למטבחים יוקרתיים במראה אלגנטי כשהוא משולב כדלת לארון ויטרינה ולאלמנטים מעודנים נוספים.

קלפות זכוכית אמנם פחות פופולריות היום, אך יש מי שאוהב את המראה ומבקש אותו גם היום. בכתבה שלפניכם סקירה שמאפשרת לגלות אילו חומרים מחליפים את קלפות הזכוכית ומה צריך לדעת למי שמעדיף את קלפות הזכוכית גם היום.

שילוב זכוכית במטבח 

ויטרינות במקום קלפות זכוכית

קלפות זכוכית היו הסמל של כל מטבח מעוצב אלא שאט אט הן פינו מקומן לחומרים אחרים. כשמדובר במטבח המודרני, הזכוכית משולבת בו בעיקר באמצעות ויטרינות. הויטרינה מאפשרת להציג כלים נאים- כוסות יין, כלי פורצלן מיוחדים, בקבוקי משקה מעוצבים ועוד. הויטרינה משולבת כחלק בלתי נפרד מהמטבח והיא מוסיפה לו חן רב ומדגישה את המראה האלגנטי שלו. אפשר לומר שבמידה מסוימת הויטרינות החליפו את קלפות הזכוכית. לרוב יתוכננו הויטרינות כחלק ממערך הארונות במטבח, כך שהמראה המתקבל דומה לאבן חן יקרה שמשובצת במרכזה של טבעת. מעבר למראה היוקרתי, שילוב של ויטרינה כזאת, שובר את רצף הארונות ומכניס מידה של עידון ואוורור.

ויטרינה במטבח

ויטרינה במטבח

ויטרינה במטבח

 

אם אתם לא מוותרים על קלפות זכוכית

העובדה שקלפות זכוכית אינן מככבות בראש מצעד הטרנדים העכשווי לא אומרת שהן לא קיימות. מי שאוהב את מראה קלפות הזכוכית יוכל לשלבן כחלק מתכנון המטבח, ואז כדאי לבחור בין מספר סוגי זכוכית – קלפות זכוכית חלבית , קלפות זכוכית שקופה, קלפות זכוכית "אנטי סאן" (קלפה שהיא חצי מראה וחצי שקופה). קלפות זכוכית שעשויות מזכוכית חלבית, הן בגימור מט, אטומות למראה ולא מאפשרות לראות את תכולת הארון. קלפות זכוכית שקופה מאפשרות לראות את התכולה ושמשתשים בהן בעיקר כשמבקשים לחשוף כלי אוכל מיוחדים.

לצד אלו, קיימות גם קלפות זכוכית עם הדפסים, כך שעל גבי הזכוכית מודפס מגוון רחב של הדפסים החל מדוגמאות גאומטריות ועד הדפסים בוטניים ונוספים.

אופני פתיחה

קלפות זכוכית ניתן לפתוח באופן מכני- אז הקלפה, שמאובזרת ששני צירים מכניים, נפתחת במשיכה. קלפות זכוכית אחרות מציעות פתיחת טאץ' באמצעות נגיעה- במקרה הזה הצירים מחוברים למנגנון חשמלי שמאפשר פתיחה אוטומטית.

הבחירה בין שני אופני הפתיחה מבוססת תקציב ושיקול אישי.

תחזוקה נוחה

הזכוכית ובמיוחד כשמדבר בזכוכית בגימור מבריק, קלה מאוד לתחזוקה ואינה רגישה לחומרי ניקוי. בין אם בחרתם קלפות זכוכית ובין אם דלתות זכוכית לויטרינה, התחזוקה תהיה קלה ונוחה. כשמדובר בזכוכית בגימור מבריק, ניתן לעבוד עם חומרי הברקה ולוודא שהמשטח נקי ללא רבב. בזכוכית בגימור מט, מומלץ שלא להשפריץ ישירות על המשטח, אלא להשפריץ על נייר המגבת או על המטלית ורק אז לנקות.

קלפות זכוכית

קלפות זכוכית

קלפות זכוכית

 

אז אם אנחנו צריכים לסכם:

ויטרינות במקום קלפות זכוכית- הזכוכית משולבת במטבח בעיקר באמצעות ויטרינות שמאפשרות להציג כלים נאים. אפשר לומר שבמידה מסוימת הויטרינות החליפו את קלפות הזכוכית.

אם אתם לא מוותרים על קלפות זכוכית – תוכלו לבחור בין קלפות זכוכית בגימור מט או קלפות זכוכית מבריקות, לצד קלפות זכוכית עם הדפסים.

אופני פתיחה – קיימים שני אופני פתיחה מרכזיים: פתיחה מכאנית במשיכה או פתיחה חשמלית שמאפרשת פתיחה אוטומטית בנגיעה.

תחזוקה נוחה- הזכוכית נחשבת חומר קל לתחזוקה ולניקיון.

 

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות