החומרים והחידושים שמשנים את פני המטבח

המטבח הוא אחד החדרים הדינמיים ביותר בבית. מגמות חדשות בעיצוב המטבח צומחות יחד עם התפתחות המגמות בתחומי הקולינריה והטכנולוגיה ואלה כמו שאנו יודעים מתפתחים בקצב מסחרר.

בין אם אנחנו עומדים בפני בניית מטבח חדש, שיפוץ מטבח קיים או שדרוג המטבח הנוכחי שיתאים לצרכים המשתנים כל הזמן של בני הבית, כדאי לדעת מהם החידושים בחומרים, בעיצובים, באחסון ובמכשירים שאנו משתמשים בהם במטבח.

עיצוב

אחד הטרנדים הפופולריים ביותר כיום בעולם המטבחים קשור למיקומו של החדר בבית. המטבחים של היום הם חלק מרכזי בבית, פתוחים ומתחברים בצורה אינטגראלית לחלל המרכזי של הבית, הסלון ופינת האוכל. למעשה כאשר אנחנו מתכננים מטבח היום, טעמנו האישי לא פחות חשוב משאר החדרים. בין אם מדובר בעיצוב כפרי, מודרני, צבעוני, מונוכרומטי או אפילו תעשייתי, טרנד שהולך ומפתח במטבחים הביתיים, אנחנו מעצבים את המטבח לפי טעמנו האישי ומחברים אותו לקו העיצובי של הבית כולו. אך חשוב לזכור שמלבד המראה החיצוני של המטבח עלינו לעצב אותו בצורה פונקציונאלית. המטבח הוא חלל בו אנו מבלים מספר שעות במהלך היום וחשיבה פונקציונאלית בעיצובו תאפשר לנו שהיה נעימה ועבודה נוחה יותר.

טכנולוגיה

אם בעבר בישול גורמה היה נחלתם של שפים מקצועיים ומסעדות יוקרתיות הרי שהיום רבים מאתנו מתנסים בבישול מקצועי גם בבית. טרנדים כמו בישול טבעוני, בישול מולקולרי ומטבחים שונים מרחבי העולם מגיעים היום לכל מטבח ואיתם גם העזרים הטכנולוגיים. התפתחות טרנדים קולינריים הולכת יד ביד עם התפתחות מכשור טכנולוגי למטבח וכדאי לזכור זאת בעיצוב המטבח החדש. נצטרך נקודות חשמל רבות יותר במקומות שונים. מקומות אחסון גדולים ונוחים יותר.

מטבח חכם

כניסת הבית החכם העתידני להווה שלנו היא אמתית ומתרחשת כבר היום. ברבים מהבתים החדשים שנבנים בעולם ובארץ מורכבת מערכת בית חכם והמטבח אינו יוצא דופן. המטבח החכם הצפוי לנו בעתיד יהיה מורכב מחיישנים רבים אשר יפעילו מכשירים ותאורה באופן עצמאי ואף יתריעו באופן אוטומטי על תאריך תפוגה שעבר או מחסור של מצרך בסיסי במקרר.

חומרים

החומרים המרכיבים את המטבח משתנים כל הזמן. בעיצוב המטבח אנחנו לוקחים בחשבון את הפן העיצובי, המראה והצבע של החומר אבל גם את הפן החומרי. המטבח הוא אזור שמתלכלך בקלות עם הרבה רטיבות ואדים. הרבה מהחומרים במטבח סופגים זעזועים, חתכים וטמפרטורות קיצוניות וחשוב להשתמש בחומרים עמידים לכל אלו. אם בעבר הסטנדרט היה פורמייקה לארונות ושיש למשטחים הרי שהיום עם הטרנדים העיצוביים ופתיחת המטבח לחלל המרכזי של הבית יש פיתוחים של חומרים יפים יותר אשר יתאימו גם למראה וגם לפונקציונאליות של המטבח. חומרי עץ וציפויים לעץ, זכוכיות שונות, אלומיניום ונירוסטה.

אחסון

אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב המטבח המודרני הוא האחסון. מצד אחד המטבח הפך למרחב פתוח וחלק בלתי נפרד מהחלל המרכזי של הבית וככזה חשוב לנו שיהיה יפה ומסודר. מצד שני ככל שהבישול הביתי הופך יותר מקצועי כך המטבח מתמלא מכשירים חשמליים וכלים שונים אשר עלולים להשוות הרגשה של אי סדר ועודף מכשירים בחלל. כדי לפתור את הקונפליקט הזה הפכו המטבחים המודרניים למודולריים, כלומר נוחים לפירוק והרכבה בהתאם לצרכים המשתנים של החלל. פתרונות האחסון שונים ומגוונים: ארונות עמוקים הנכנסים לעומק הקיר, מגירות רבות בגדלים שונים, מגירות נסתרות. ניצול כל החללים הפנויים, גם הפינתיים. מדפים על דפנות הארונות. פתרונות האחסון כוללים גם חידושים טכנולוגיים כמו משטחי טאצ' אשר מאפשרים לפתוח מגרות וארונות באמצעות נגיעה קלה בלבד, מעליות נסתרות שמורידות או מעלות מדפים מגבהים שונים אל משטח העשייה של המטבח.

פונקציונאליות

מילת המפתח בעיצוב מטבח חדש היא פונקציונאליות. חשוב לזכור שלמרות הרצון שלנו לעצב את החלל בצורה היפה והמתאימה ביותר לבית זהו גם החלל העסוק ביותר בבית וכדאי לעצב ולבנות אותו בצורה שנוחה ביותר לנו. האוכל שאנחנו מכניסים לגופנו חשוב ביותר לבריאותנו ולהרגשה הטובה שלנו וככל שיהיה לנו יותר נח ונעים להכין אוכל בבית כך האוכל שנאכל יהיה בריא יותר והחיסכון הכספי גדול יותר. לפני עיצוב המטבח מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע אשר מכירים את כל הטרנדים החדשים, הנוחים והיפים ביותר לעיצוב המטבח הביתי שלנו.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות