הטרנדים הכי חמים לעיצוב מטבח החלומות

 

כאשר בונים בית או משפצים, המטבח הוא ללא ספק החלק המרכזי ולכן אנשים רבים בוחרים להשקיע בו חלק גדול מהתקציב. המטרה: להפוך אותו לחלל מעוצב, פונקציונלי ומושלם לצרכים שלנו. היות ומטבח מושלם הוא כזה הכולל את כל הטרנדים הכי חמים בתחום, אספנו עבורכם כמה מהטרנדים עליהם אינכם יכולים לוותר בעת העיצוב.

הסגנונות השולטים: מודרני, כפרי ותעשייתי

ממש כמו בתחומי עיצוב אחרים, גם בעיצוב מטבחים ישנם טרנדים הבאים לידי ביטוי בעת בחירת סגנון למטבח. כיום בין הסגנונות היותר פופולריים ניתן למצוא את המטבח הכפרי, המטבח המודרני והמטבח התעשייתי. כל אחד מהמטבחים הנ"ל כולל את מכלול המאפיינים המתאימים לו ולמעשה הופכים אותו למה שהוא. כך למשל:

  • המטבח הכפרי מאופיין עם חומרי גלם טבעיים, עם צבעים בהירים, עם פרזולים עתיקים ומיוחדים ועוד.
  • המטבח המודרני מאופיין עם קווים ישרים, ריהוט עכשווי, גימור מבריק, צבעוניות של אפור ושחור, מכשירי חשמל מנירוסטה ועוד.
  • המטבח התעשייתי מתאים בעיקר לדירות סטודיו ובהם תקרות וקירות חשופים, בריקים, שילוב של חומרי גלם כמו ברזל או נירוסטה ושלל אלמנטים וגאדג'טים פונקציונליים ומיוחדים.

מטבח מקולקציית Urban Black בבית צמוד קרקע

פתרונות פרזול מתקדמים

טרנד נוסף אשר כבש את המטבחים בישראל הוא הפרזול המתקדם. כיום ישנם פתרונות פרזול איכותיים עד כדי כך שהם שינו את השימוש במטבח מהקצה אל הקצה. מוצרי הפרזול הללו מאפשרים התאמה אישית לכל צורך ומטרה, מקסימום פונקציונליות וניצול מקסימלי של כל חללי המטבח. מוצרים אלו לא רק עושים סדר אלא גם הופכים את העיצוב להרבה יותר נקי, את השימוש באביזרים השונים במטבח להרבה יותר איכותי ואת המוצרים השונים להרבה יותר עמידים. את מוצרי הפרזול המודרניים אנו פוגשים במקומות רבים במטבח: במגירות ובמסילות למגירות, בצירים, בטכנולוגיות הפתיחה השונות של הארונות, בפתרונות פינה למטבח, במתקנים למטבחים ועוד.

חיפוי קיר מזכוכית

מאז ומתמיד שבעיצוב הבית והמטבח משולבים חיפויי קיר. אולם במקום לבחור בקרמיקה הסטנדרטית כיום ישנה מגמה לבחור דווקא בזכוכית. המראה של הזכוכית מאוד מיוחד והשילוב הופך את המטבח למאוד מודרני ביחס למטבחים אחרים. למרות הסברה הרווחת, הזכוכית שמשמשת לחיפוי הקיר מאוד עמידה, אינה דוהה או מתקלפת עם השנים, היא בטיחותית, משדרת יוקרה, ניקיון ואסתטיקה ולא פחות חשוב: מאוד קלה לניקוי. כמו כן אם ברצונכם להביע אמרה ייחודית, תוכלו לבחור בטכנולוגיה של הדפסה על זכוכית וכך להיות בטוחים שעיצוב המטבח שלכם יהיה כמה שיותר מקורי.

אי במטבח – כי אי אפשר בלי

ישנם טרנדים הנחשבים לכל כך מוצלחים עד שאינם יוצאים מהאופנה וממשיכים ללוות אותנו עונה אחר עונה. אי הוא אחד מהם. כיום מטבח מעוצב הוא מטבח שכולל אי וכמעט ואין בעלי בית שלא רוצים בו בלב המטבח שלהם. האי שלכם יכול לשמש כשטח אחסון ועבודה נוסף, אפשר לעצב אותו בצבעוניות המנוגדת לצבעוניות של המטבח וכמובן שניתן בהחלט להוסיף לו מקומות ישיבה ולהגדיר אותו כבר או כפינת אוכל. ישנם טרנדים שבאים והולכים אך אי כאן כדי להישאר. תהיו בטוחים שהוא ישמש אתכם היטב.

מטבח כפרי מעוצב של מטבחי זיו

פתרונות אחסון שעושים לכם סדר במטבח

בעבר ארונות תחתונים ועליונים לגמרי היו מספקים אותנו ואם במרפסת הסגורה נכלל גם מזווה, מה טוב. אולם כיום, כאשר החלל הפתוח שולט והמטבח הוא המרכז של הבית וכולם רואים מה מתרחש בו, אין ספק שפתרונות אחסון שעושים סדר יהיו הטובים והרצויים ביותר. אם המטרה היא שהמטבח תמיד יראה נקי, אסתטי ומסודר אז צריך לבחור בפתרונות הנכונים ויפה שעה קודם. בחרו במכשירי חשמל אינטגרליים הנטמעים בארונות, מגירות נשלפות, במערכות לסידור פנים המגירות, במתקנים משוכללים ומעוצבים בהתאמה אישית לצרכים שלכם כמו מתקן להרמת מיקסר, מזווים, פתרונות פינה מתקדמים ועוד.

מטבח מקולקציית Nature Green עם יחידת ויטרינות מרשימה

שחור בעיניים – גם בעיצוב המטבח

האופנה משתנה גם בכל הנוגע לצבעוניות של המטבח. ולמרות שהמטבח הלבן תמיד על המפה, ישנן גם בחירות נועזות יותר. לפני כן היה זה המטבח הצבעוני ובו שולטים צבעים כמו טורקיז, ירוק או כל צבעוניות שאתם אוהבים. אולם כיום דווקא אחד הטרנדים הלוהטים בעולם העיצוב הוא בחירה בצבע השחור. המטבחים השחורים הם מאוד מודרניים ובהחלט אין צורך ליישם את המגמה בכל בחירה עיצובית שאתם עושים, אבל כן אפשר לבחור ארונות מטבח שחורים, אולי רק קלפה אחת או אפילו לצבוע קיר מרכזי בשחור שיקי ואופנתי.

מטבח שחור מעוצב

לסיכום הטרנדים של עיצוב המטבח משתנים ללא הרף. לכן עליכם לבחור באלמנטים עיצוביים שמדברים אליכם, אשר בטוח תאהבו גם בשנים הבאות.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות