טרנד המטבחים הצבעוניים – כיצד להכניס צבע למטבח

 

שום דבר לא יכול להכניס חיים למטבח כמו צבע. בין הלבן לשחור יש סקלת צבעים מדהימה והאפשרויות הן בלתי נגמרות. כיום אנשים הרבה יותר מעיזים ופחות מהססים לבחור במטבח צבעוני כל פעם מחדש. במקביל, גם חברות המטבחים מציעות אפשרויות עיצוב צבעוניות יותר, בין כתוצאה מהביקוש, בין אם כרצון לחדש ולעשות משהו שונה ובין אם כשילוב של שניהם.

הפכו את המטבח המודרני ליצירת אמנות

בבית הישראלי המטבח נמצא במרכז ומוקדשת המון מחשבה לעיצובו (כמו גם משאבים). אם חשבתם שראיתם כבר הכל, אז הרשו לנו לגלות לכם שזה לא בדיוק נכון. גם בענף מסורתי כמו ענף המטבחים אפשר לחדש המון ולהכניס צבע בדרכים שיקיות ומפתיעות. אז אם אתם אוהבים להפתיע וחשוב לכם ליישר קו עם צו האופנה, שיקלו לבחור את אחת מהפרשנויות הצבעוניות למטבח ולעצב לכם חלל כיפי, מרענן, שוקק חיים ועליז במיוחד. אל תפחדו לבטא את האופי המיוחד של המשפחה שלכם דרך המטבח ולעצב לעצמכם חלל מיוחד, שונה, לא קונבנציונלי אך מולטי פונקציונלי, שיהפוך את השהות בו ללא פחות ממרגשת.

למה אנחנו מתכוונים כאשר מדברים על צבע?

אתם עשויים לחשוב שאנו מתכוונים להכנסת צבע על ידי אביזרים נלווים, טקסטיל או ריהוט. אבל הטרנד של המטבחים הצבעוניים מתייחס דווקא למטבח עצמו: לחזיתות שלמות שצבועות בצבעים כאלו ואחרים, חיפויים לקיר ואלמנטים שונים שמשפיעים על הנראות בצורה מוחלטת. יש נטייה לחשוב שהקהל הישראלי הוא מעט שמרני, ולא בעל תעוזה רבה. ובאמת רוב האנשים מעדיפים מטבח יותר מעודן עם צבעים ניטרליים ופחות בוהקים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות, יש גם הרבה אנשים שיותר מעזים. שנים על גבי שנים הם רואים בכל מקום מטבחים לבנים ורגועים והם מעט שבעים ורוצים לחדש, לגוון ולשנות.

למי המטבח הצבעוני מתאים?

ברמה העקרונית לכולם. אבל הוא בעיקר נפוץ אצל משפחות צעירות שבונות בית ומעוניינות להכניס משב רוח רענן למטבח. הצבעוניות אינה חייבת להיות מוחלטת כמובן, אפשר בהחלט לשלב נגיעות של צבע כמו ירוק, צהוב או אדום יחד עם המראה הטבעי של העץ ולקבל תוצאה מופלאה.

המטבח המודרני משפיע על האווירה בבית

אומנם הכנסת צבע למטבח זו מגמה שמתחילה לצבור תאוצה אך היא עדיין לא שולטת בכל, שכן המעבר לצבעוניות נעשה בהדרגה. אם בהתחלה אנשים העזו להכניס צבעים בגווני פסטל, כיום רבים מרשים לעצמם ללכת עם בחירות נועזות יותר. היציאה מאזור הנוחות והאומץ להביע אמרה מיוחדת באמצעות המטבח היא מבורכת. כמו כן היא מאפשרת ליצור אווירה אחרת בבית, יותר קלילה ושמחה והרבה פחות שגרתית, שלא לומר משעממת.

חשוב לזכור: לצבעים יש יכולת להשפיע על האווירה, להכניס חיים ואפילו להשפיע רבות על ההרגשה שלכם כשאתם נמצאים במטבח. ישנם שיגידו גם שבמטבח עשיר ומלא חיים, גם האוכל יוצא יותר טעים, אבל אנו לא נתחייב על כך.

צרו רושם ראשוני בלתי נשכח

אם בעבר המטבח היה בחלקו האחורי של הבית או סגור מאחור דלת וקירות, כיום הקונספט הרבה יותר פתוח והמטבח נמצא במרכז. פשוטו כמשמעו. כלומר כאשר נכנסים לבית שלכם המטבח הוא החלל הראשון שרואים ומטבח צבעוני ללא ספק, מותיר אחריו רושם ראשוני הרבה יותר מרשים. בד בבד, מכיוון שרואים את המטבח כל הזמן, חשוב להגיע לבחירות נכונות של צבע, כאלו שישאירו אפקט וואו אך לא ימאסו ככל שחולפות השנים. יש לבחור בצבעים על זמנים שיישארו אופנתיים תמיד ולהקפיד שהצבעוניות הנחשקת לא תיצור תחושה של עומס ובלגן, או חלילה של מיאוס.

איך עושים זאת נכון?

שילוב צבע במטבח אינו עוד גחמה אלא מגמה שיכולה להשפיע רבות על האווירה. אך השפעה שכזו פועלת לשני הכיוונים ואם הבחירות לא יהיו נכונות, הצבעוניות הזו יכולה להפוך למאוסה. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם אנשים שמומחים לתחום ולפעול על פי כללים מובנים הן בבחירת הצבע והן ביישומו.

  • החליטו מי הכוכב המרכזי – אל תמהרו לשפוך צבע על כל האלמנטים במטבח, לעיתים לא יזיק לקחת צעד אחורה ולהתמקד. קבעו לעצמכם מוקדים שתרצו להבליט ואחרים שתעדיפו להצניע. לדוגמה: אם החזיתות של הארונות צבעוניות בחרו בגוון יותר ניטרלי לקירות.
  • בחרו נכון את הצבע – לכל צבע יש אנרגיה משלו ובכוחו להשפיע על האווירה. יש אפילו תורות שלמות שעוסקות בנושא. לכן אם בחרתם בצבע אנרגטי ודינמי כמו למשל אדום, הקפידו לשלב אותו במינונים קטנים ובחרו בגוון החי שלו.
  • אפשר לשלב נגיעות קטנות – לא חייבים לצבוע את כל חזיתות המטבח בצבע, אם אתם יותר סולידיים אתם יכולים לבקש לצבוע יחידת אחסון אחת, את האי המרכזי, או חצי חצי (לדוגמה: לצבוע רק את החזיתות של הארונות התחתונים).
  • לא חייבים להתחייב על צבע אחד – אם אתם אוהבים צבעוניות באפשרותכם לשלב כמה צבעים במטבח. הקפידו שלא לחרוג משלושה גוונים אותם אפשר לשלב בדרכים שונות החל באריחים ועד למגירות, בהתאם לטעם שלכם.
  • התייחסו לתאורה בחוץ – יש גוונים וגימורים שמאוד מושפעים מכמות האור שנכנסת לחלל. לכן קחו בחשבון גם את נושא התאורה. זה מאוד מתוחכם שהגוון של משטח העבודה משתנה על ידי משחקים של אור וצל באמצעות התאורה הטבעית.
  • שלבו עץ טבעי – אם אתם רוצים לוודא שהחמימות והביתיות לא יפגעו כאשר בחירות הצבע שלכם מעט נועזות, תוכלו לשלב בעיצוב גם ארונות מעץ טבעי. השילוב של העץ מעדן את הצבעוניות, מעט מרכך אותה ויוצר המון אלגנטיות ותחכום.

ובשורה התחתונה, אם רוצים להכניס צבע למטבח מומלץ לעשות זאת עם חברת מטבחים מקצועית שתוכל להבין לעומק את הצרכים והרצונות שלכם ולהמליץ לכם על שילובים של צבע שפשוט עובדים, יישארו על זמניים ויהפכו את חלל המטבח שלכם לכמה שיותר מעוצב ומודרני.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות