בחירת אופי המטבח בהתאם לאנשים הגרים בבית

תכנון הבית ועיצובו אמורים להיעשות על פי שקלול של פרמטרים: איכות, נוחות, תקציב (שמשפיע על גודל הבית) העדפות וטעם אישי ועוד.  מעמדו וחשיבותו של המטבח נגזרים כיום מהעובדה, שזוגות צעירים רבים בוחרים להפוך את המטבח לסביבת העבודה- מלאה או חלקית שלהם – ומכאן גם הרצון לייחד אותו ולעצבו  כאזור הנוחות שלהם.

המטבח משקף את אופי הדיירים, הרגלי החיים בכלל והצריכה בפרט, תרבות האכילה, החשיבות שהמזון מהווה בחייהם, טעמם והעדפתם בעיצוב. לבחירת החומרים יש חשיבות כשלעצמה, בהיותם אלמנטים עיצוביים מעצם הבחירה בהם.

 מבטח שלא מרבים לבשל ולשקוד בו על הכנת האוכל עשוי להיות מינימליסטי בתכולתו ובעיצובו. מיקרוגל, כיריים-גז, מקרר, מקפיא מספר מצומצם של ארונות, דלפק (מעין מיני בר). זוגות צעירים שחיים אורח חיים מודרני, תובעני, ונמצאים רוב היום מחוץ לבית עשויים להסתפק במטבח צנוע שמספק את הצרכים הבסיסיים שלהם.

עם זאת, דווקא במטבחים  אלה עשוי לשלוט המודרניזם ולשקף תפיסת חיים שלמה, שבה שזורים ומשולבים זה בזה חומרי גלם איכותיים, עם דגש על נירוסטה וזכוכית, צבעים חזקים, משטח שיש מהודר, טקסטורות מגוונות ועוד.  במטבחים מסוג זה שולטים הצבעים שחור, אפור ולבן.

מטבחים משפחתיים, אשר הבישול והאכילה מהווים חלק בלתי נפרד מהוויית הבית ומההווי בו, עשויים לבחור מטבח כפרי, חמים וביתי, שבבסיסו ריהוט מעץ.

האופי המשתקף בצבעים

יש מטבחים עם צבעים עזים, המדגישים את היסוד האתני  המסורתי. לעומת מטבחים שחורים משקפים אורח חיים אורבאני.  הלבן מאפיין מטבחים קלאסיים, והחום מייחד מטבחים כפריים.

עם זאת ניכרת כיום נטייה "לשבור" את המאפיינים המסורתיים של כל אחד מסוגי המטבחים ולכן ניתן לראות כיום מטבחים שמשולבים בהם חומרים שונים כגון עץ, נירוסטה, שיש, זכוכית. בתוך אותו מטבח יש מי שמייחדים בתוכו פינות שונות בעלי אופי ועיצוב שונים. לדוגמה: במטבח גדול, שבו מיועד שטח מסוים כמקום וכסביבת עבודה, יהיה שולחן גבוה שעליו ניתן לעבוד ברווחה עם מחשב נייד מבלי להיתקל בחפצים שונים. בפינת  הבישול יהיו ארונות ומדפים שיאפשרו גישה קלה ונוחה לכלים ולמוצרים השונים.

 

הסלון והמטבח בתפיסה עיצובית אחת

מטבחי זיו מזמנים לכל לקוח אין-ספור אפשרויות לבחירת מטבח ייעודי וייחודי על פי טעם והעדפה אישיים. ניתן להסתייע בשירותי הייעוץ המקצועיים של נציגי החברה על מנת לאפיין ולהגדיר צרכים, רצונות, תקציב ולתכנן את המטבח ולעצבו באופן שישקף את אופי הדיירים.

שימוש בחומרי גלם בטיחותיים ואיכותיים ובמוצרים העומדים בתווי תקן איכות ובטיחות מחייב ומחמיר הוא תנאי הכרחי לקבלת מטבח שיהווה מקום שבטוח ונעים לשהות בו, מקום שהשהייה בו אינה רק לצורך הכנת האוכל ואכילתו אלא אף לעבודה ולאירוח.

זו הסיבה שאנשים רבים נוטים לעצב את הסלון והמטבח באותם חומרים, צבעים, טקסטורות ודקורציות, המשוות לחלל הבית הגדול מראה אחיד.

אנשים שקטים וסולידיים יבחרו מטבח שמשקף את האופי שלהם. סביר להניח שהצבעים יהיו חמים ורכים, וכי על הקירות לא ייראו ציורים צבעוניים. הציוד והאביזרים אף הם יהיו בצבעים סולידיים וכמוהם גופי התאורה.

אנשים מוחצנים, אשר חשוב להם להיראות כצרכנים של מותגים, עשויים לתכנן, לרהט ולעצב את המטבח שלהם בחומרי הגלם האיכותיים והיקרים, בטקסטורות ובחיפויים מרהיבי עין, לצייד את המטבח במכשירים של היצרניות המובילות בעולם, ובעיקר להרשים במטבח מושקע, מוקפד, אשר דיירי הבית שבו הוא נמצא לא חסכו שום משאב על מנת לייפות ולהדר אותו ולהפוך אותו למתחם יוקרה כשלעצמו.

חולמים על מטבח יוקרתי?

קבעו פגישת הכוונה וייעוץ ללא התחייבות