צבעים מיוחדים למטבח המודרני

בין ורוד ברבי לירוק פיסטוק. כך תשלבו צבעים מיוחדים במטבח >>

 

מטבח הוא האלמנט הבולט ביותר בבית, ובמהלך שני העשורים האחרונים על רקע תכניות הבישול הרבות ששוטפות את הרשתות ואת זמן המסך, הוא הפך להיות הילד המועדף.

אנחנו משקיעים המון בתכנון המטבח, כך שיהיה ארגונומי, אך לא פחות יפה ומרשים. אין צורך לערוך סקר, כדי לדעת שרוב הלקוחות יבקשו לעצמם מטבח בגוון נייטרלי באופן יחסי- החל מהקלאסיקות של מטבחים לבנים ומטבחי העץ ועד גווני אפור וחום למיניהם.
אלו צבעים שתמיד יהיו נכונים ויעשו את העבודה, אך במקביל אליהם, קיימת מגמה צבעונית שהולכת ומתפתחת.

מדובר במגמה כוללת שאינה קשורה רק לתחום המטבח, אלא לכל תחום עיצוב הבית. ניתן לקבוע שאנחנו מעיזים לשלב צבעוניות עזה ומשמעותית הרבה יותר מבעבר.

בהרבה מקומות אפשר לראות זאת באמצעות שילוב של אלמנטים דקורטיביים כמו וואזות, נרות ואלמנטים נוספים שמגיעים בצבעוניות משמחת ומשולבים ביחידות קיר ועל מדפים שונים בבית, כמו גם כריות נוי ושמיכות כירבולית שמאפשרות שילוב כתמי צבע על הספות בסלון. כשמדובר במטבח, הנוכחות הצבעונית רחבה בהרבה, זאת משום שמדובר בחזיתות שלמות בהן הגוון בא לידי ביטוי על שטח נרחב.


עיצוב – מזי מיכאל, צילום וסטיילינג – לינוי ודרור

צבעים מיוחדים למטבח – הרשימה

צבעים מיוחדים למטבח הם הצבעים שנמצאים מעבר לפלטת הגוונים המונוכרומטית, להוציא את השחור.

השחור – השחור הוא גוון שנכנס רק בשנים האחרונות, כשטחים שלמים לבית הפרטי- ריצוף, חיפוי קירות וגם מטבחים. השימוש המודרני בשחור הוא שימוש בלתי מתנצל, שיופיע לרוב במטבחים עם ארונות של רצפה- תקרה, באופן שיעביר מסר עיצובי מובהק.

מטבח שחור מעוצב

מטבח שחור מעוצב
עיצוב – ליז לוטן, צילום – עינת דקל

 

צבעי פסטל – צבעי הפסטל הם צבעים מקובלים מאוד בקרב אוהבי המטבח הצבעוני- הם נוכחים מאוד מצד אחד, ומצד שני מדובר בגוונים רכים, שלרוב ישתלבו בהרמוניה בחלל. כשמדובר במטבחים ניתן לראות שימוש בעיקר בתכלת, ורוד וירוק פיסטוק.

מטבח בצבעי פסטל

מטבח בצבעי פסטל

מטבח בצבעי פסטל

 

צבעי מטאל – גימורי המטאל במראה נחושת או ברזל חלוד, הם גימורים מקובלים מאוד בשדות העיצוב והם נוכחים גם כשמדובר במטבחים מודרניים- חזיתות במראה מטאלי, עם סימני חלודה, בטונים שונים של חום ומוזהב.

מטבח בצבעי מטאל

מטבח בצבעי מטאל

מטבח בצבעי מטאל
עיצוב – נעמה לוי ברקוביץ, צילום – סוזי לוינסון

יצירת איזונים

מעבר לבחירה בצבע, כדאי לקחת בחשבון את יצירת האיזונים. למשל- מטבח ורוד בנימה רכה ונשית, יכול לקבל איזון אם יפגוש בקירות בטון חשופים, במראה אורבני מתריס. המפגש המנוגד הזה יוצר איזון ומאפשר להשתמש בצבע, מבלי שזה ישתלט על החלל.

כשמדובר במטבח שחור, השילוב עם פליז יעשה עבודה טובה. הפליז מעצים את המראה האלגנטי שיוצר המטבח השחור, והוא אחראי גם על העידון – הפליז הזהוב נראה כאלמנט מעודן על רקע השחור, וביחד נוצר מראה מאוזן, כזה שנראה מדויק והרמוני.

יצירת איזונים במטבח

שילוב סמלי

אם מתחשק לכם לשלב צבעים מיוחדים במטבח, אבל אתם לא באמת מעיזים ללכת על כל הקופה, יש דרך ביניים שתאפשר לכם לעשות את זה- בחרו בשני מוקדים, למשל: דלת הקלאפה של המיקרוגל ודלת המזווה ואותן תתכננו בצבעוניות מיוחדת. תוכלו לתכנן מטבח אפרפר עם שני מוקדים של ורוד פסטל, או מטבח לבן עם נגיעות ירוק פיסטוק ועוד ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם. בנוסף לחזיתות, ניתן לשלב גם מכשירי חשמל בצבעוניות מיוחדת ובכך להדגיש עוד את השילוב הצבעוני.

אז אם אנחנו צריכים לסכם:

  • צבעים מיוחדים למטבח – צבעי פסטל, צבעי מטאל ושחור.
  • יצירת איזונים – מפגש עם גוון מנוגד ייצור איזון ויאפשר להשתמש בצבע, מבלי שזה ישתלט על החלל.
  • שילוב סמלי – בחרו בשני מוקדים ותכננו את החזיתות שלהם בצבעוניות מיוחדת. בנוסף, תוכלו לשלב גם מכשירי חשמל צבעוניים.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות