הטרנד החם: מטבחים שחורים

השחור פרץ את גבולות בתי המלון והמסעדות והתמקם בלב הבית הפרטי. אלו הדרכים לשלב אותו במטבח הפרטי שלכם >>

בשנים האחרונות עם התעצמות הפעילות במדיה החברתית בעולם, אנחנו נגישים ליותר מידע, ובכלל זה נחשפים לריזורטים מלונאיים, למסעדות נחשקות שממוקמות ברחבי הגלובוס, ושואבים מהם השראה לעיצוב חללי הבית הפרטי שלנו. זאת הייתה אחת הסיבות לכניסתו של הגוון השחור אל חללי הבית הפרטי ובכלל זה גם המטבחים. החשיפה העשירה לתמונות של בתים פרטיים בהם מותקנים מטבחים שחורים, דלתות שחורות וחללי רחצה שכולם בשחור, יצרה מגמה חדשה שמחבקת את השחור בחום, ומייצרת דרישה הולכת ועולה לשימוש בגוון, בחללי הבית.

מטבח שחור פחם למראה דרמטי

מטבח שחור פחם למראה דרמטי

מי שנוטה לסגנון הדרמטי, ילך על כל הקופה ויעצב לעצמו מטבח שחור פחם, לא מתנצל בלי כל תוספות. מה שידגיש עוד את הדרמה הם גימורים יוצרי עניין – מבריק לצד מט, חלק ומחוספס. אם מדובר בשילוב משטחי עבודה משיש ניתן לשלב שיש שחור עם גידים עדינים בלבן. המטבח הדרמטי הוא מטבח שמעניק 100% מקום לשחור. המראה נקי, שקט, הידיות יהיו ידיות אינטגרליות שיסייעו בשמירה על הסגנון. כדי להעצים את המראה, ניתן לשלב גוף תאורה רחב ממדים מעל לאי, כזה שיראה כתכשיט יקר, שהמטבח השחור מהווה לו במה.

מטבח שחור עם עץ ליצירת איזונים
עיצוב – שירה ברקו

מטבח שחור עם עץ ליצירת איזונים

אחד המראות היפים כשמדובר במטבח שחור הוא מטבח שחור בשילוב עץ בגוון טבעי. החיבור הזה יוצר קונטרסט – העץ החם פוגש בשחור הקר, החמימות הביתית של העץ פוגשת בארשת אצילית וקרירה של השחור. שילוב בין ניגודים הוא שילוב שיוצר מראות מרהיבים בעיקר בשל האיזון שיוצר מפגש שכזה. כדי ליצור איזון מדויק, חשוב לתת לשחור את רוב המשקל, ואת העץ לשלב כתוספת מרומזת יותר. קצת כמו קורט מלח שמדגיש את המציקות בעוגת שוקולד.

מטבח שחור במראה כפרי
עיצוב – מורן קיש

מטבח שחור במראה כפרי

חשוב לדעת שמטבח שחור הוא לא נחלתם של הסגנונות האורבניים והמינימליסטיים בלבד. זה נכון שהחיבור לסגנונות הללו הוא חיבור טבעי אבל כדאי לזכור שאם אתם מאוהבי השחור, אך מחוברים בנפשכם אל הסגנון הכפרי, ניתן לשלב בין השניים בכמה אופנים: חזיתות מחורצות יוצרות מראה פסים אורכיים שמזוהה עם המטבח הכפרי. שילוב ידיות מעוצבות מפליז ומשלבות אלמנט חרסינה עם הדפס מעודן יחדד עוד את החיבור אל הסגנון הכפרי. ברז מטבח במראה עתיק בגווני נחושת ופליז, יעניק גם הוא הקשר מדויק תואם סגנון.

מטבח שחור כמו במסעדות
עיצוב – שירה ברקו

מטבח שחור כמו במסעדות

עם הכניסה למסעדה מעוצבת אנחנו נושאים עיניים פעמים רבות אל עבר בר מעוצב למשעי ומדמיינים שכך יכול להיראות המטבח הפרטי שלנו. הדמיון הזה יכול להפוך למציאות של ממש. כניסתם של המטבחים השחורים אל חללי הבית הפרטי היא בסיס טוב להתחיל איתו. כדי לדייק את מראה הבר הניו יורקי שממוקם בלב מסעדות נחשקות, מומלץ לשלב בפלטת החומרים פליז מוזהב וזכוכיות. שני החומרים בעלי נראות מעודנת ונוכחת בעת ובעונה אחת ויחד עם המטבח השחור הם משלימים מראה מסוגנן ואפוף גלאם.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות