בחירת תאורה מתאימה למטבח

 

תוכן העניינים

 

בחירת התאורה הנכונה למטבח היא אחד השלבים החשובים בעיצובו ובתכנונו. איך עושים זאת? ולמה כדאי לשים לב לאורך הדרך? אספנו לכם כמה טיפים מועילים.

החל בארוחות חגיגיות, דרך זמן איכות עם בני המשפחה ועד שיעורי בית וזמן יצירה, המטבח הוא החלל המרכזי של הבית ומוקד ההתרחשות והוא גם זקוק לתאורה המתאימה. התאורה אינה רק משלימה את העיצוב אלא גם תורמת לתחושה ולאווירה. לכן יש להקדיש מחשבה יתרה לבחירה נכונה של תאורה.

המתכון לתאורה המושלמת

עיצוב תאורה אינו מסתכם בהתקנת מנורה. מדובר בתורה שלמה, עולם ומלואו. ברוב המקרים נהוג להפריד בין התאורה הכללית הממוקמת בתקרה לבין תאורה נקודתית כמו מעל האי או שולחן האוכל. לתאורה הכללית מומלץ לבחור בגופי תאורה שמפזרים את האור, בעגה המקצועית קוראים להם תאורת שטיפה. תאורת שטיפה מובילה לכך שכל אזורי המטבח יהיו מוארים באופן שווה.

עבור האי או השולחן כדאי לבחור במנורות מסוג אהילים. מנורות אלו מאירות כלפי מטה ולכן לא מסנוורות את היושבים. כמו כן עבור משטחי העבודה יש לבחור בתאורת ספוטים אשר תספק אור באופן ממוקד ונקודתי.

פתרונות תאורה שחושבים מחוץ לארון

בחרתם ארונות עמוקים למטבח? כדאי לכם לחשוב על התקנת תאורת פנים ארונות. סוג תאורה זה נדלק עם פתיחת הארון ויכול לשפר גם את חוויית השימוש וגם את חוויית העיצוב. מלבד הנראות, תאורה בתוך הארון יכולה לעזור לכם ממש כשאתם מחפשים חטיפים במזווה שלכם.

פתרונות תאורה נוספים אשר יכולים להוסיף לנראות של הארונות הם שרשראות או נקודות תאורה מעל הארון. כאשר הארונות אינם מגיעים עד התקרה וישנו חלל ריק לכאורה, אפשר לשלב בחלל תאורה ובכך ליצור אפקט מרשים ותחושה יותר שלמה ומלאה.

מטבח מקולקציית Nature Green עם דלתות פולימר

על אור ואווירה

אם אתם מתלבטים לגבי סוג התאורה כדאי שתדעו שממש כמו בשאר הבית, גם במטבח מומלץ לבחור בתאורה צהובה ולא לבנה. תאורה צהובה מקרינה אור יותר חם וטבעי ובכוחה להשפיע מאוד על האווירה בחלל. לעומת זאת תאורה לבנה יוצרת אווירה יותר קרה ותעשייתית, ועשויה לגרום לתחושה מעט לא נינוחה.

לגבי גופי התאורה המתאימים למטבח: כדאי לבחור בלדים, נאון ו- PL, שכן הם אינם מחממים והרבה יותר חסכוניים בחשמל.

תכנון עד לרמת המתג

תכנון התאורה הוא קריטי ולכן יש לבצע אותו כבר בשלבי תכנון המטבח, בדיוק ברגעים בהם מגיע השלב לתכנון נקודות החשמל. על מעצב התאורה שלכם להגיש תכנית חשמל מסודרת לאחר שמתכנן את התאורה ויפה שעה אחת קודם. הסיבה לכך היא שבעזרת תכנון מעמיק תהיה משמעות לכל מפסק וחוויית השימוש והעיצוב של החלל מבחינה זו תהיה אופטימלית ומותאמת ברמת דיוק מרבית.

גם אם אתם משפצים מטבח ולא בונים מחדש הקדישו זמן לחשיבה מעמיקה ולבחירת פתרונות תאורה חסכוניים, איכותיים ומותאמים לצרכים שלכם.

מטבח מקולקציית Classic White עם דלפק בטכנולוגית Woodtech

הכל שאלה של הגדרה

התחילו עם הגדרת אזורי העבודה במטבח שלכם. היות ואלו האזורים בהם אתם מכינים את האוכל עליהם להיות יותר מוארים. התאורה המתאימה להאיר על משטח העבודה זו תאורת ספוטים, תאורה זו מאירה על החלל באופן נקודתי ולכן יכולה להתמקד בתחנות רבות לאורך הדרך כמו למשל בעמדת הקפה הקטנה שלכם, באזור של קרש החיתוך, בכיור או בכל אלמנט אחר של המטבח אותו תבחרו להאיר. את התאורה של משטחי העבודה ניתן למקם באזורים שונים, בין אם מתחת לארון ובין אם כגוף תאורה תלוי מעל שטח העבודה.

את התאורה הכללית כמובן יש להציב במרכז החלל. על התאורה להיות נעימה אך גם חזקה מספיק כדי להגיע באופן שווה לנקודות שונות במטבח כמו הארונות, המקרר או השולחן.

אין כמו לבחור תאורה לאחר מחקר והשראה

אם אינכם יודעים כיצד לבחור פתרונות תאורה למטבח שלכם, תמיד תוכלו לבקר בחנות לגופי תאורה או לחלופין באולם תצוגה שבו מוצגים מטבחים, כדי לקבל השראה ולשאוב רעיונות למטבח הפרטי שלכםרעיונות למטבח הפרטי שלכם. בקרו אצל חברות מובילות בשוק כדי ללמוד על סגנונות תאורה פופולריים ועל זמניים לצד מגמות וטרנדים אופנתיים. כמו כן בסיבוב ההשראה שלכם תוכלו גם להיחשף לחומרי גלם שונים ומגוונים של גופי תאורה מהם תוכלו לבחור את האפשרויות המתאימות ביותר לסגנון המטבח שלכם.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות