חשיבות שטחי האחסון בעיצוב המטבח

מטבח אמור להיות, בראש ובראשונה, פונקציונאלי. מתאים לצרכים, עונה על הדרישות, מנגיש ומזמן כל מוצר, מצרך ואביזר בו בקלות ובפשטות, ויותר מכול- בנוחות.

על פי רוב תכנון מושכל והגיוני של המטבח מאפשר ניצול מרבי ומיטבי של החלל בכלל והשטח המיועד המוקצה לכל פריט ולכל נישה בו.

מטבח בכל סגנון שהוא מחייב להביא בחשבון עקרונות תכנון ועיצוב זהים. בחירת המוצרים  והאביזרים, המצרכים, הציוד וכל העזרים השונים שנדרשים להכנת מזון ולאכילתו במטבח צריכה להיעשות בשום-שכל, תוך בחינה יסודית של מידת השימוש בהם, תדירותה ועוד.

חשיבות שטחי האחסון צריכה לבוא לידי ביטוי כבר בשלב הראשוני של תכנון המטבח, עוד לפני שמתחילים לחשוב על עיצובו, אף שמעצבי מטבחים מקצועיים ומנוסים יגידו לכם, כמשוער וכצפוי, כי תכנון ועיצוב מטבח הם כלים שלובים, ומשתקפים זה בזה.

קל יותר למעצבים לעצב עבורכם מטבח כשהם מעורבים בשלב התכנון. ודאי שבנושא זה יש יתרון בולט ומובהק למתכנני מטבחים שהם גם מעצבים.

ארגון וסדר כבסיס לעיצוב אפקטיבי

חשיבות ארגון נכון של שטחי אחסון, לרבות, כמובן, מתחמים כגון ארונות ומדפים סגורים, נובעת מחשיבות הסדר והארגון. ככל שהמטבח מתוכנן באופן המקל על העבודה בו כך ניתן למקסם את התועלת שבשטחי האחסון. תנאי הכרחי למיצוי מיטבי של שטחי האחסון הוא לתכנן ולעצב אותם בעצה אחת עם מי שממלאים (רמז: ממלאות) את התפקיד העיקרי בו, מי ששוהות במטבח פרקי זמן ממושכים בתדירות גבוהה  ועבורן המטבח הוא מקום וסביבת העבודה.

ברור, לדוגמה, שהמקום המיועד המוקצה לאחסון קופסאות שימורים לא יהיה בחזית המטבח כמו, לדוגמה, כלי הטיגון והאפייה,  אשר השימוש בהם הוא יומיומי.

המטבח כאזור נוחות

חשיבות תכנון ועיצוב מושכלים ואפקטיביים של המטבח עולה ככל שהוא הופך למתחם חשוב ומרכזי בבית. כיום יש – בעיקר צעירים- המייחדים חלק מהמטבח כפינת עבודה שלהם. יש גם מי שמייחדים חלק' מהמטבח כפינת אירוח, לכן הם משלבים בו אי או מעין דלפק (מיני בר) שבאמצעות תאורה מתאימה יוצר אווירה רומנטית וחמימה.

מאחר שכולנו אוהבים אסתטיקה, נושא האחסון מחייב מתן תשומת לב לא רק למיקום האחסון אלא לשדר השורר בו. ככל שהמטבח נקי ומסודר יותר, נעים לעין, מרווח, כך נעים לשהות בו.

אם נתבונן במטבחים שונים בעלי סגנונות שונים נוכל להבחין בקווים משותפים בניהם, בין השאר בקיומם של שטחי אחסון במקומות שונים במטבח. העיצוב של שטחים אלה  קשור באופן ישיר לתכנון מושכל שלהם ולהקצאת מיקום ייעודי לפריטים השונים על פי מידת השימוש בהם ותדירותם. כל אלה כפופים לדרישה ולציפייה לרווחה ולנוחות.

אמנם הסלון מוגדר ומזוהה כמקום להירגעות ולאירוח, בהיותו חלון הראווה הפנימי של  הבית, אבל כיום, כאשר רווחת בקרב רבים המגמה ליצור אחידות תכנונית, סגנונית ועיצובית בין הסלון למטבח, טבעי שתושקע מחשבה- תחילה בתכנון ובעיצוב יסודיים של המטבח.

אנשי מקצוע מנוסים בתחום עיצוב מטבחים יסייעו לכם לבחור את המיקום  הנכון והיעיל ביתר לאחסון הדברים במטבח.

החיים המודרניים המאופיינים בקצב מהיר, בשינויים מואצים, בהכרח לפצל קשב ולהתעסק בו בזמן בדברים שונים, בעודכם נתונים ללחצים מתמשכים- הופכים את הרצון והשאיפה לפינה חמימה ושקטה בבית לצורך שאינו סובל דיחוי. מכאן הנכונות להשקיע בתכנון ובעיצוב הבית בכלל והמטבח בפרט. תכנון של שטחי האחסון מהווה חלק בלתי נפרד מעיצובו. תנו למקצוענים לעשות לכם את העבודה.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות