לבן על לבן או לבן על שחור?

ללבן פרשנות משלו וכך גם לשחור. האם כדאי לשלב ביניהם או דווקא ליצור הפרדה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מטבח שחור, מטבח לבן והשילוב ביניהם

אחד השילובים הנצחיים הוא שילוב בין לבן ושחור. ריצופים בשחור לבן כבשו כמעט כל חלל רחצה אפשרי אי שם בתקופת הפופ של שנות ה-80. מאוחר יותר התעדן צמד הגוונים כשנכנס באלגנטיות אל חללים עכשוויים מינימליסטיים וקיבל על עצמו ארשת מעט מאופקת יותר.

כשמדובר במטבחים נדמה שאין פופולארי מהצבעוניות של שחור ולבן. במקרים מסוימים הם יופיעו יחדיו וישלימו אחד את השני ובמקרים אחרים הבמה תוקדש לגוון אחד בלבד – שחור או לבן.

חוץ מעניין של טעם אישי, יש עוד שיקולים בבחירה שיעזרו לכם להחליט האם שחור על שחור, לבן על לבן, שחור על לבן או לבן על שחור. התבלבלתם? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

לבן על לבן

החיבור של משטח עבודה לבן וחזית ארונות לבנה, יוצר טשטוש גבולות. באופן הזה קשה להבדיל היכן מסתיים משטח העבודה והיכן מתחילים הארונות. המראה הזה יוצר אשליה של גודל ומרחב. משטח צח, נקי ללא רבב. אם אתם אוהבים את הקונספט הלבן הזה, תחושה של היכל נקי וממורק, תוכלו להעצים אותו עוד אם תחפו גם את הקירות בלבן ותבחרו מוצרי חשמל לבנים. אם מתאים לכם לשבור את הרצף ולהכניס אליו נקודות צבע מדודות, תוכלו לשלב טוסטר, בלנדר, מיקרו ומכשירי חשמל נוספים בצבעים אהובים עזים יותר כמו אדום, כחול, ירוק או כל גוון אחר שאתם מחוברים אליו.

 

שחור על שחור

על אותו עקרון של חיבור לבן עם לבן, ניתן למזג משטח עבודה וחזית ארונות בגוון שחור. גם במקרה הזה הגבולות יטושטשו, אך בניגוד ללבן שיעניק תחושה מינימליסטית, השחור יכניס מנות נדיבות של דרמה למטבח שלכם. שחור יוצר דרמה מעצם השימוש בו, וכאשר בוחרים להעצים את השימוש ולהדגיש אותו, התוצאה יוצאת דרמטית במקסימום. המראה הדרמטי הזה יכול להיתפס מעט כבד. הכל תלוי בחלל שעומד לרשותכם- ככל שהחלל גדול יותר כך הדרמה תשלב בו באופן מאוזן והרמוני יותר. אם החלל שעומד לרשותכם קטן, 100% שחור עלול ליצור תחושה של מחנק.

 

לבן על שחור

כשמשטח עבודה לבן ממוקם על רקע מטבח שחור, התחושה הופכת מאווררת יותר – מצד אחד שחור דרמטי ומצד שני משתרבב לתוכו משטח עבודה לבן, סוג של משב רוח אוורירי שמרווח ומעדן את המסר הכללי. שיש לבן על רקע ארונות מטבח שחורים יהיה כל ההבדל בין דרמה מקסימאלית לבין מסר מרוכך ומעודן יותר. אם רוצים להנציח את המראה האלגנטי שיווצר כתוצאה משילוב שני הגוונים, מוטב לא להכניס אלמנטים צבעוניים נוספים. אם רוצים להצעיר את המראה, לקחת אותו למקום בעל מקצב תוסס וצעיר יותר, ניתן למקם על משטח העבודה הלבן מכשירי חשמל בצבעוניות נועזת יותר או לחלופין לחפות את הקיר שבין משטח העבודה לארונות המטבח באריחים בגוון אופנתי.

 

שחור על לבן

כשהמטבח כולו לבן, המראה הכללי יהיה מראה מינימליסטי, כזה שנוטה יותר למקומות עכשוויים, מודרניסטיים. מראה מאוורר מאוד שיוצר תחושה של גודל ומרחב. משטח עבודה שחור יהווה סוג של הפרדה בין מערך הארונות העליונים לתחתונים, אך במקרה הזה משטח העבודה השחור לא יצור מראה דרמטי ולא ישתלט על המראה הלבן אלא ישבור מעט את הרצף ואולי אף ידגיש את נכוחות המראה הצח. בניגוד למראה של לבן על לבן, במקרה הזה השחור דואג לא לטשטש את הגבולות בין משטח העבודה לארונות, אלא להדגיש אותם, אך באופן מעודן ונכון.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות