עיצוב מטבחים לבתים פרטיים לעומת דירות

המטבח בבית המודרני מהווה את לב ליבו של הבית, עם זאת הוא גם חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי ולא פעם הסגנון שלו מושפע במידה רבה ממבנה הבית עצמו. לכן קיים הבדל בין עיצוב מטבחים בבתים פרטיים לבין עיצוב מטבחים בדירות. מה הם אותם ההבדלים? על אילו נקודות יש לשים דגשים? וכיצד תוכלו להבטיח שהמטבח שלכם יספק את המענה האופטימלי בשני המקרים?

גודל החלל: כן קובע

גודל החלל הוא משתנה חשוב במיוחד כאשר ברוב המקרים החלל המוקצה למטבח בדירה יהיה קטן יותר בהשוואה לבית פרטי. זאת בגלל שבעולם המודרני שטח המגורים העירוני הנו הרבה יותר קטן ויקר. כתוצאה מכך יהיו מקרים בהם העיצוב יהיה מעט מאתגר מבחינת סידור המטבח אך אין זה אומר שהמטבח לא יהיה כמה שיותר פונקציונלי ומעוצב, פשוט הדבר דורש יותר מחשבה ותכנון. כאשר החלל קטן יש לשים דגש על פתרונות חכמים על מנת שגם יהיה שטח אחסון נרחב יותר וגם הגישה תהיה כמה שיותר נוחה ומיטבית. כיום ישנם שפע של פתרונות חכמים למטבח כמו למשל דלפק אשר מתפקד כאי ושטח אחסון נוסף, עיצוב מרחב פתוח לאזור המגורים, בחירה בצבעים בהירים וכן הלאה.

בבית פרטי יש יותר משחק

לעומת דירות מגורים בבתים פרטיים נזכה ליותר משחק ועל כן אפשרויות העיצוב יהיו הרבה יותר מגוונות. אפשר לשלב אי מרכזי אשר יספק שטח עבודה נוסף אך גם יהווה אלמנט עיצובי מרכזי ודקורטיבי אשר מפריד בין אזור המטבח לסלון. כאשר החלל גדול ניתן לבחור בכל סגנון עיצובי החל במודרני, דרך קלאסי ועד כפרי. לרוב כאשר הבית ממוקם באזור כפרי מטבח פרובנס יחשב לבחירה טובה ומיטבית, מטבחים אלו גדולים במיוחד ונפרשים על חלל גדול. בכל מקרה כדי שהחלל יראה במיטבו, מומלץ להתייעץ עם חברת המטבחים על מנת שתמליץ לכם אודות הסידור המתאים ותאפשר לכם לנצל את החלל על הצד הטוב ביותר.

פתוח, סגור, פתוח

ישנן דירות מגורים ובהן המטבח הממוקם בחדר הנפרד משאר הבית. החלל הסגור מאפשר אפשרויות עיצוב שונות ומגוונות, לרבות ניצול הקירות על מנת להשיג שטח אחסון נוסף ואופטימלי. למרות שהאופנה עכשיו היא מטבח פתוח, מטבח סגור עתיד לחזור ובגדול, מה גם שישנם כאלו אשר אוהבים את ההפרדה. לעומת זאת מטבח פתוח נותן אשליה שהמרחב גדול יותר לכן יהיו כאלו אשר יעדיפו לשבור את הקירות היוצרים הפרדה על מנת להגדיל את החלל. יש לקחת בחשבון שכאשר המטבח פתוח יש ממש להקפיד על העיצוב ולוודא כי הוא אסתטי ונקי. בעוד שמטבח סגור הוא יותר מבודד ושמרני, מטבח פתוח מאפשר לכם לארח בני משפחה וחברים ולהמשיך את השיחה גם בעת הבישול, ההגשה והפינוי.

שטח אחסון

בעידן המודרני ככל שגרים במיקום יותר מרכזי מקבלים פחות תמורה בעבור המחיר. לכן לרוב גם אם תגורו בדירת פאר, יכול מאוד להיות שהמטבח יהיה קטן יחסית ויאתגר אתכם מבחינת האחסון. גם בבית פרטי האחסון משחק תפקיד מרכזי ועליו לתת לכם מענה הולם ומיטבי. לכן כאשר אתם מעצבים מטבח הקצו כבר בשלב התכנון שטח אחסון נרחב אשר ישרת את כל הצרכים שלכם. כיום קיימים פתרונות אחסון איכותיים במיוחד אשר יכולים לספק מענה לכל צורך ומטרה ולשפר את איכות החיים שלכם במידה רבה. לכן שטח אחסון הנו הכרחי גם בבית פרטי וגם בדירה ויש להקדיש לתכנונו מחשבה כבר בשלבי העיצוב הראשוניים.

סגנון העיצוב הנבחר

דבר נוסף עליו יש לתת את הטון הוא סגנון העיצוב. ישנו הבדל בין מטבח של בית פרטי לבין מטבח בדירה עירונית והבדל זה יבוא לידי ביטוי גם בבחירות העיצוביות. לרוב בבתים פרטיים סגנון העיצוב יהיה מעט יותר קלאסי וכפרי ויכניס את החוץ לתוך חלל הפנים. לעומת זאת בדירה הסגנון יהיה הרבה יותר אורבני, מודרני ולעיתים גם תעשייתי. כמו כן בדירות קטנות יותר לא פעם תהיה העדפה למטבחים לבנים, שכן הם מעניקים הרגשה שהחלל יותר פתוח ונרחב. כמובן שיש להתחשב גם בעיצוב הכללי אשר שולט בחלל, ובמאפיינים הייחודיים למבנה, אם ישנם.

עיצוב מטבחים זו משימה למומחים ולכן אם ברצונכם להשיג את מידת ההתאמה הטובה ביותר, לסגנון, לצרכים, להעדפות, לאורח החיים ולמבנה בו אתם מתגוררים מומלץ לפנות למומחים בתחום לשם קבלת ייעוץ והכוונה.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות