מטבח עד התקרה: 4 דברים שאתם חייבים לדעת

הם מעניקים עוד שטחי אחסון חשובים, יוצרים מראה אחיד ועוזרים לשמור על מטבח מאורגן מסודר ומעוצב. הנה כל מה שאתם חייבים לדעת על מטבחים עד התקרה >>

מטבח עד התקרה הוא מהמטבחים המרשימים ביותר, אך לא פחות פרקטי ונגיש לשימוש. מטבח שכזה יוצר ארשת אחידה לכל המראה הכללי המתקבל. הוא מייצר שקט עיצובי, עומק והרמוניה. ארונות מטבח מרצפה עד תקרה מאפשרים לאחסן בתוכם את כל תכולת המטבח – ממקררים ועד כוס היין ובר המים, מה ששומר על מראה אחיד, מאורגן ומסודר.

מטבח לבן עד התקרה

מטבח עד התקרה – סטייטמנט עיצובי

לארונות מרצפה עד תקרה קיימת הילה עיצובית שלא ניתן להישאר אדישים כלפיה. המראה של ארונות שממשיכים מהרצפה ועד למעלה הוא מראה עוצמתי, של גודל. מראה בעל נוכחות ומסר עיצובי. לא משנה איזה גוון או גימור ייבחרו, עצם מבנה הארונות מרצפה עד תקרה יוצר את הרושם בין אם חזית הארונות לבנה, שחורה או בכל צבע אחר.

מטבח שחור עם עץ עד התקרה
עיצוב – הדס ישעיהו, צילום – ליאור טייטלר

הגדלה משמעותית של מקומות האחסון

מטבח עד התקרה מאפשר הגדלה משמעותית של שטחי האחסון. פתרונות הפרזול המתקדמים והטכנולוגיה החדשנית מאפשרים להגיע לכל פינה במטבח גם כאשר מדובר בארונות מרצפה עד תקרה. יש חפצים ואבזור שנכון לאחסן במדפים העליונים וכאלו שכדאי לאחסן דווקא בגובה נגיש יותר. בין כך ובין כך, הגישה כיום נוחה מאוד ומייצרת זמינות גם לתאים הגבוהים.

מטבח שחור עד התקרה
עיצוב – לילי שלו

לאילו סגנונות עיצוב מתאים המראה

מראה של ארונות מרצפה עד תקרה יתאים לכל סגנון עיצובי. מי שישפיע על הסגנון הם הגוונים, החומרים והגימורים. לסגנון אורבני או אלגנטי ייעשה שימוש בחזיתות שחורות, אם הכיוון הוא בוהמייני יותר, הבחירה יכולה להיות בגוונים עזים ולא קונבנציונאליים ואם הנטייה היא לכיוון הסקנדינבי,  עץ טבעי, גוון לבן או צבעי ניוד יעשו את העבודה. מטבח עד התקרה יכול להתקבל כמטבח כבד ומאסיבי ויכול להיות בעל מראה קליל. הכל תלוי במינונים ובחזון העיצובי.

מטבח מעוצב עד התקרה

יצירת אשליה של מרחב

כשמבקשים ליצור אשליה של גובה, בעיצוב חללי הפנים, מתייחסים לשתי נקודות הקיצון – רצפה ותקרה, כגבולות העליונים והתחתונים. אלמנט שנקבע מרצפה עד תקרה יעניק לחלל תחושה של גובה ומרחב. בחללים אדריכליים רבים ניתן לראות חלונות מרצפה עד תקרה וכשמדובר בהלבשת בתים, הווילונות יעשו פעמים רבות את העבודה. גם כשהחלון קטן יחסית, הווילון שיותאם לו יהיה גדול ממידותיו ויצור תחושה של חלל כפול.  באותו האופן בדיוק יוצרים תחושה של גובה ומרחב במטבח. ארונות מטבח מרצפה עד תקרה מעניקים בדיוק את אותה תחושת גובה. חשוב להקפיד שהחזיתות יהיו באותו הגוון כדי ליצור את ההמשכיות בין נקודת קיצון אחת לשנייה.

רוצים מטבח דומה? צרו קשר ללא התחייבות